Siłownia plenerowa na między osiedlami stara i nowa Kolejowa już otwarta [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.02.2016

IMG_0773Wczoraj zakończył się montaż i odbiór techniczny urządzeń siłowni zewnętrznej  zlokalizowanej przy placu zabaw, między osiedlami „starej” i „nowej” Kolejowej. Koszt takiej siłowni to aż 30.000 zł., ale z budżetu miasta nie wydano na ten cel nic, ponieważ urządzenia i ich montaż ufundował sponsor pozyskany przez burmistrza Stanisława Maciaszka.

 

To już druga podobna siłownia zewnętrzna w Kole. Pierwsza powstała wcześniej w Parku Moniuszki. Miejsce drugiej, w samym centrum dwóch największych osiedli mieszkaniowych naszego miasta, jest na ten cel idealne i jest uzupełnieniem urządzeń zabawowych i sportowych, które znajdują się obok.

W otwarciu wziął udział burmistrz Stanisław Maciaszek oraz radna Halina Musiałek i radna Alicja Wapińska oraz pracownicy merytoryczni UM w Kole. Już w trakcie montażu wielu okolicznych mieszkańców było chętnych do korzystania z kilkunastu zainstalowanych urządzeń. Podchodzili do burmistrza i dziękowali za tę inwestycję. Kolskie radne i burmistrz osobiście wypróbowali na sobie jak działają nowe urządzenia.

IMG_0777

IMG_0778

IMG_0780

ciasjulia2

IMG_0785

Do dyspozycji mieszkańców Koła pozostają: podciąg nóg, prostownik pleców, biegacz, poręcze, orbitrek, twister + wahadło, wyciąg dolny + górny, prasa nożna i wioślarz. Dodatkowo zostały zamontowane dwie nowe ławki w pobliżu.

IMG_0772

Teraz jedyną przeszkodą do korzystania z kolejnej bazy sportowej w mieście jest… pogoda! Zapewne wraz z wiosną nowy obiekt cieszył się będzie dużą popularnością, a w naszym mieście przybędzie zdrowych, wysportowanych obywateli…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin5
kolanin5
8 lat temu

na ostatnim spotkaniu z Burmistrzem była jakaś dziwna wypowiedź jakiegoś pana z wyspy co twierdził że go pobili na kolejowej czy to zgłosił na Policje?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526