Po 15 latach skwer w centrum miasta Koła znów odzyskał blask

Autor: kurier-kolski.pl | 23.02.2016

20160220_09424815 lat temu był zagospodarowywany plac w centrum Koła przy Urzędzie Skarbowym, na ul. Bolesława Prusa. Wtedy właśnie posadzono tam tuje i wiele innych roślin, które przez lata zdobiły to miejsce. Jednak upływ czasu zrobił swoje i rosnąca tam zieleń zmarniała, zdziczała i zaczęła szpecić, ale kilka dni temu Urząd Miejski poddał ten teren fachowemu „liftingowi”. Dziś znów w centrum Koła zrobiło się piękniej!

 

Wielu mieszkańców Koła już zauważyło tę pozytywną zmianę na ul. Prusa. Jak dowiedzieliśmy się z Wydziału Infrastruktury Technicznej kolskiego Urzędu Miejskiego, po 15 latach postanowiono w tym miejscu zrobić nowe nasadzenia, a także wymienić ławki na nowe, takie z oparciami, które są o wiele wygodniejsze szczególnie dla osób starszych. Część prac finansuje UM, a drugą część jedna z kolskich firm, która została zobowiązana do takiej formy zadośćuczynienia za wycinkę drzew na swoim terenie.

20160220_094200

Dobrą wiadomością jest także to, że liczba ławek na skwerze przy ul. Prusa zostanie zwiększona do sześciu. Obecnie ustawiono dwie ławki, a kolejne już są zamówione. Stare ławki bez oparć z nieestetycznymi betonowymi postumentami zostały usunięte.

20160220_094330

ciasjulia2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
8 lat temu

Bardzo ladny skwerek.
Zastanawia mnie, dlaczego nam, miejscowej spolecznosci, tak malo sie podoba, wszystko gotowismy krytykowac, wykazujemy brak poczucia estetyki i zupelny brak radosci czymkolwiek nowym.
Czy jest to nawyk, czy frustracja?

kja
kja
8 lat temu

….no to teraz czas na sprzątanie…proponuję zacząć od granic miasta od strony północnej tj.drogi przy torach od ul.Włocławskiej w kierunku wiaduktu… piękna wizytówka z okien pociągu…

blabla
blabla
8 lat temu

Cały czas tylko te laurki do znudzenia, to już się robi nudne a może napisze pan coś o MZEC-u… Ilość odsłon tu to już chyba tylko ciekawość jakie nowe laurki się pojawiły… Takie moje zdanie i nie tylko moje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526