Kolscy Patrioci zapraszają na III Marsz Żołnierzy Wyklętych

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2016

kolscy patriociW niedzielę 28 lutego 2016 r. odbędzie się trzeci Marsz Żołnierzy Wyklętych w Kole. Start o godz. 17.00 spod Starostwa Powiatowego w Kole. O godz. 12.00 w Kościele Farnym rozpocznie się Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a w szczególności za naszego lokalnego bohatera śp. ppor. Zygmunta Wawrzyniaka ps. Sęp oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Kole.

 

Marsz będzie początkiem III Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych, który potrwa od 28 lutego do 10 marca 2016 roku, w tym czasie zaplanowano koncert zespołu Forteca, spotkanie z synem ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego sierżanta Józefa Franczaka ps. Laluś, Panem Markiem Franczakiem oraz Kajetanem Rajskim, autorem książek „Wilczęta” i „Wilczęta 2”, jak również spotkanie z archeolog Justyną Sawicką prowadzącą prace badawczo-archeologiczne na terenie Kwatery „Ł” Cmentarza Powązkowskiego oraz projekcję filmu dokumentalnego pt.: „Łączka”.

plakat marszu

W ramach imprez towarzyszących w dniach 12-19 lutego 2016 będzie można obejrzeć wystawę „Milcząc wołają” (IPN delegatura w Bydgoszczy) w Zespole Szkół Technicznych w Kole, natomiast 5 marca 2016 roku o godz. 16.00 w Turku, w Biurze Posła Ryszarda Bartosika ul. Mickiewicza 1a, zaplanowano spotkanie z synem ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego sierżanta Józefa Franczaka ps. Laluś, Panem Markiem Franczakiem oraz Kajetanem Rajskim, autorem książek „Wilczęta” i „Wilczęta 2” . Szczegóły na plakacie.

trzecitydzien

III Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Współorganizatorami III Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych są: Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, Zespół Szkół nr 1 w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, Liceum Ogólnokształcące w Kole, FC Koło, Instytut Pamięci Narodowej, Zespół Szkół Technicznych w Kole, ZHP Koło, Agencja Reklamowa AWM.

Źródło: Kolscy Patrioci

ciasjulia2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526