4 kwietnia – wydarzenia ku czci Świętego Jana Pawła II

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2016

RelikwiarzJuż za niecałe dwa miesiące, 4 kwietnia, do kościoła farnego przybędzie ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który podaruje wspólnocie parafii i miasta Koła relikwie Świętego Jana Pawła II. Uroczystości będą połączone z 10. rocznicą nadania imienia Papieża kolskiemu Gimnazjum nr 3.

 

W minionym roku – 1 października – delegacja Zespołu Szkół nr 1 w Kole, w skład której weszli dyrektorzy oraz poczet sztandarowy udała się do parafii Stolec w diecezji kaliskiej, gdzie doszło do spotkania z ks. abpem Mieczysławem Mokrzyckim i przekazania mu zaproszenia na uroczystości do naszego miasta. Ksiądz arcybiskup, obecnie pełniący urząd metropolity lwowskiego obrządku łacińskiego, w latach 1996-2005 był osobistym sekretarzem papieża Jana Pawła II, a następnie pracował u boku papieża Benedykta XVI.

W ostatnich dniach – przy współpracy szkoły i parafii farnej – ustalono ramowy program spotkania. W poniedziałek 4 kwietnia o godzinie 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego będzie sprawowana uroczysta Msza św., podczas której ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przekaże na ręce proboszcza relikwie Świętego Jana Pawła II, które następnie pozostaną w kolskiej farze. Na tę okazję zostanie zakupiony nowy relikwiarz – pozłacany i posrebrzany, wykonany z mosiądzu, który będzie ozdobiony herbem papieskim i krzyżem. Przy okazji wizyty arcybiskupa w naszym mieście będzie można zakupić jego książki o Janie Pawle II: „Najbardziej lubił wtorki” oraz „Miejsce dla każdego”, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie.

Druga część wydarzenia będzie miała miejsce w Zespole Szkół nr 1, gdzie zostanie odsłonięty i poświęcony przygotowywany aktualnie – obelisk ku czci Jana Pawła II. Zaproszeni goście będą mieli także okazję do zwiedzenia placówki. Uczniowie szkoły przygotowują także część artystyczną, którą zaprezentują w świątyni farnej przed rozpoczęciem nabożeństwa.

Już dzisiaj serdecznie zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w tych obchodach wszystkich naszych parafian, mieszkańców miasta i ziemi kolskiej. Przypomnijmy, że Jan Paweł II w 1999 r., podczas wizyty w Licheniu, otrzymał od władz samorządowych tytuł Honorowego Obywatela Miasta Koła.

Marcin Nowacki (kolskafara.pl)

ciasjulia2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ela
ela
8 lat temu

I miasto przeznaczyło na ten cel 11.000 zł – takiego hojnego mamy włodarza.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526