Radni powiatowi jednogłośnie „za” nowym budżetem na 2016 rok

Autor: kurier-kolski.pl | 02.01.2016

423Na ostatniej w tym roku XV sesji Rady Powiatu Kolskiego w dniu 29 grudnia ub.roku radni powiatowi bardzo zgodnie, bo jednogłośnie, uchwalili budżet naszego powiatu. Spotkanie było też okazją do podziękowań, podsumowań, życzeń i wspólnej modlitwy noworocznej.

W części informacyjnej posiedzenia Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek złożył sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu z okresu działalności zarządu pomiędzy sesjami. Omówił także bieżącą działalność Starostwa Powiatowego oraz istotne inwestycje i wydarzenia.

Następnie radni przystąpili do procedury uchwalenia budżetu na 2016 rok. W swoim wystąpieniu Starosta wnioskując o uchwalenie przedłożonego projektu omówił dochody, wydatki i ważniejsze zadania inwestycyjne, które są przewidziane do realizacji w przyszłym roku. Projekt budżetu był szczegółowo omawiany na komisjach Rady Powiatu. Uchwalenie budżetu na rok 2016 poprzedziło odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie zaopiniowania projektu uchwały budżetowej Powiatu Kolskiego na rok 2016 oraz opinii do projektu uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Kolskiego. Po dyskusji przystąpiono do głosowania. Uchwała budżetowa została przyjęta jednogłośnie. Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek podziękował radnym za jej przyjęcie i tak zgodne przegłosowanie.

IMG_0298

Druga część sesji miała charakter uroczysty. Zaproszeni zostali parlamentarzyści, przedstawiciele ościennych samorządów, władz wojewódzkich oraz komendanci i dyrektorzy powiatowych służb, jednostek i straży, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, naczelnicy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z powiatem kolskim. Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek podsumował ostatnie 12 miesięcy i przedstawił plany na najbliższy rok.

IMG_0292

IMG_0295

IMG_0289

IMG_0300

Podczas spotkania był moment na życzenia oraz wspólnie śpiewanie kolęd z chórem farnym „Lutnia” który wystąpił z krótkim koncertem.

Doniosłym momentem było również wręczenie przez władze powiatu dyplomu „uznania wkład wniesiony w rozwój i tworzenie pozytywnego wizerunku Powiatu Kolskiego oraz działania podejmowane na rzecz jego rozwoju” dla Krzysztofa Pawlaka – dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Kole oraz Piotra Śniegockiego – Prezesa Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Kole.

Następnie zostały wręczone grawertony „za współpracę oraz pomoc przy organizacji uroczystości powiatowych w 2015 roku„, które otrzymali:

  1. Marek Andrzejczak – Prezes Zarządu przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych S. A. w Kole
  2. Antoni Żurawik – Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe ” AGRONAS” sp z o.o w Kole
  3. Tadeusz Krotoszyński – Prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie
  4. Józef Stec – Prezes Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego w Straszkowie
  5. Józef Szafrański – właściciel Rozlewni Gazu Płynnego ” Gosposia – Gaz” w Straszkowie
  6. Kazimierz Kołodziejczak – właściciel Zakładu Mięsnego w Grzegorzewie
  7. Dariusz Bejm – właściciel Drukarni ” DAGRAF” w Kole
  8. Sławomir Rossa – właściciel Biura Techniczno – Handlowego ” KLIMA” s.c w Kole
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526