PWSZ uruchamia nowe kierunki – chce wypełnić „niszę” rynkową

Autor: kurier-kolski.pl | 21.01.2016

20160120_100547Na pewno ciekawą informacją, także dla młodych mieszkańców Koła i powiatu kolskiego, będzie to, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zamierza uruchomić wkrótce nowe kierunki: kosmetologię, pielęgniarstwo i informatykę. Rektor uczelni twierdzi, że jego szkoła podąża cały czas za najnowszymi trendami, żeby dostosować się do zmieniającego się rynku pracy i potrzeb gospodarki. Dla osób mających problemy z otyłością przy uczelni powstanie od 1 marca Centrum Poradnictwa Dietetycznego i Żywieniowego.

 

Wielu młodych mieszkańców Koła i powiatu kolskiego po ukończeniu szkół średnich szuka szkoły wyższej, która pomogłaby wejść im w dorosłe życie i odnaleźć się na rynku pracy. Takie uczelnie wyższe są najczęściej w dużych miastach jak Poznań, Warszawa czy Łódź. Ale kilka mamy również w Koninie, a nawet w Kole.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa to jedyna tak duża uczelnia w naszym regionie Wielkopolski Wschodniej. Wczoraj rektor PWSZ spotkał się z dziennikarzami lokalnych mediów, by podsumować działalność swojej szkoły i powiedzieć o planach na najbliższą przyszłość.

20160120_1005471

Niedawno uczelnia uruchomiła popularne kierunki, jak finanse i rachunkowość, logistyka i filologia. Okazało się, że cieszą się one bardzo dużym powodzeniem. W międzyczasie zlikwidowano kilka innych kierunków, które były od początku istnienia szkoły, ale zwyczajnie już opatrzyły się studentom, a rynek pracy nasycił się absolwentami. Potrzebne były zmiany. I jak mówi rektor PWSZ w Koninie Mirosław Pawlak, przyszedł czas na kolejne odważne kroki. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy szkoła zamierza uruchomić kierunek „pielęgniarstwo”. Pamiętamy, że kiedyś Konin słynął z kształcenia pielęgniarek, a potem niestety zaprzestano tego i szkołę zlikwidowano, a przecież młodych pielęgniarek ciągle potrzeba, bo nasze (i nie tylko nasze) społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie. Pielęgniarek potrzeba też za granicą, gdzie czeka na nie dobrze płatna praca.

Kolejnymi nowymi kierunkami mają być: informatyka i kosmetologia. Co więcej, już od 1 marca przy PWSZ rusza Centrum Poradnictwa Dietetycznego i Żywieniowego, gdzie każdy chętny mający problemy ze zbędnymi kilogramami będzie mógł (komercyjnie) przyjechać, uzyskać porady, plany dietetyczne, itd.

Jak mówi Artur Zimny, prorektor PWSZ ds. kształcenia, liczy, że zainteresowanie nowymi kierunkami będzie duże, a rekrutacja na nie będzie się kształtować w granicach 30-40 osób na pielęgniarstwo oraz po około 50 osób na informatykę oraz na kosmetologię.

M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526