Nie żyje znany kolanin Andrzej Szlaga

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2016

Otrzymaliśmy dziś bardzo smutną wiadomość o śmierci znanego kolanina Andrzeja Szlagi – wieloletniego  nauczyciela, działacza społecznego, byłego radnego miejskiego i byłego Przewodniczącego Rady Miejskiej. Andrzej Szlaga zmarł dziś w nocy w kolskim Szpitalu po długiej i ciężkiej chorobie. Miał tylko 63 lata.

Andrzej Szlaga od wielu lat dzielnie zmagał się z ciężką chorobą. Nawet gdy lekarze już nie dawali mu szans, on na przekór temu nie poddawał się. Wiele lat dawał radę. Jednak ostatecznie choroba okazała się silniejsza i zmarł dziś w nocy w Szpitalu Powiatowym w Kole. Pogrążył w smutku rodzinę i duże grono znajomych oraz przyjaciół, bo był osobą powszechnie znaną i lubianą w Kole.

Był wieloletnim, cenionym nauczycielem przedmiotu „technika” w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole. Chętnie udzielał się społecznie, działał w samorządzie miejskim. Dwukrotnie był wybierany radnym miejskim w latach 1994 – 1998 oraz 2002-2006. W pierwszej swojej kadencji przez 2 lata był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kole. Był członkiem ZNP.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole Romuald Adamek, wieloletni przyjaciel zmarłego, wspomina, że Andrzej Szlaga był to człowiek nietuzinkowy i jego dzisiejsza śmierć wstrząsnęła całym gronem nauczycielskim i wieloma osobami spoza niego.

– Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, nie mogę się od rana otrząsnąć z tej strasznej wiadomości – mówi Adamek – Dopiero co widzieliśmy się na Wigilii u nas w szkole dla nauczycieli i pracowników. Andrzej niezbyt dobrze wyglądał… Było widać, że czuł się słabo i wszyscy odnieśliśmy wrażenie jakby przyszedł się z nami pożegnać … Bardzo będzie go nam brakowało…

Pogrzeb Andrzeja Szlagi odbędzie się w najbliższą środę, 20 stycznia br., o godz. 13.00 na starym cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego.

Na zdjęciu wyżej: Rada Miejska w Kole kadencji 1994 – 1998 z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Szlagą (fot. arch. Urząd Miejski w Kole).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Tyle lat walczył o życie.Przegrał ale pokazał ,że nie można poddawac sie bez walki.

dr Marek
dr Marek
8 lat temu

bardzo inteligentny,elokwentny,życzliwy czlowiek, mój pacjent…Requiescant in pace,Panie Andrzeju,requiem etrenam dona ei ,Domine et lux perpetua luceat ei

Radomir
Radomir
8 lat temu

Pełen empatii człowiek .Są ludzie,którzy tak naprawdę nie odchodzą do końca.

Kazik
Kazik
8 lat temu

Znałem go.Fajny z niego był człowiek.Wesoły i wporzadku. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

KOLANKA
KOLANKA
8 lat temu

((:…….)
((:……(,)
((:…..[__]
((:…..[__]
((:…..[__]
((:….(____)
((_,»*—*« »*—*«,_))

*ŚWIATEŁKO*PAMIĘCI*+

Nikt nie umiera tak na śmierć
po każdym z nas coś pozostaje,
grono przyjaciół trochę zdjęć
te kilka chwil spędzonych razem,
wiązanki, kwiaty zniczy blask
na twarzach grymas bólu
to świadczy ,że żyjemy wciąż
choć z innej strony muru…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526