Działka po Przedszkolu na sprzedaż

Autor: kurier-kolski.pl | 21.01.2016

20150728_125940Za tydzień odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Kole. Jednym z ważniejszych i ciekawszych punktów porządku obrad będzie złożony radnym przez Burmistrza Stanisława Maciaszka projekt uchwały w sprawie sprzedaży budynku i gruntu przy nim, na którym przez kilkadziesiąt lat funkcjonowało Przedszkole Miejskie nr 1 przy ul. Szkolnej.  Piętrowy budynek i duża działka w centrum miasta wyceniona została przez biegłego na 780.000 zł. Posesja zostanie wystawiona na przetarg, czyli nabędzie ją ten, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Zabudowania dawnego przedszkola, które niedawno przeniosło się do nowego budynku przy ul. Piaski, mają powierzchnię użytkową 739,80 m kwadr.. Działka (grunt) ma powierzchnię niezabudowaną  0,1785 ha, a całkowitą aż 0,3570 ha. Trzeba przyznać, że to bardzo atrakcyjna działka w samym centrum Koła. Jej wartość jest tym większa, że znajduje się na terenie zabudowy usługowej.

20150728_125840

Burmistrz Stanisław Maciaszek nie kryje, że liczy na spore zainteresowanie inwestorów terenem po byłym przedszkolu miejskim, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży w przetargu tej nieruchomości zostaną spożytkowane na inne, ważne sprawy związane z funkcjonowaniem naszego miasta.

Czy radni poprą na sesji pomysł burmistrza?

M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Uwazam ze to dobry pomysl.Po co to miastu niech rozwija sie przedsiebiuorczosc.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526