Demokracja w Kole ma się bardzo dobrze!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.01.2016

Są tacy, którzy usilnie próbują nas przekonać, że w ostatnim czasie niszczy się w Polsce demokrację. A tymczasem dzieje się wprost przeciwnie – demokracja i wolność w wyrażaniu swoich poglądów mają się u nas coraz lepiej! Najlepszy przykład tego mieliśmy dziś w Kole, gdzie delegacje władz miasta, powiatu, Lewicy i Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą złożyły w rocznicę wyzwolenia Koła kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy radzieckich, a tymczasem inaczej myślący Kolscy Patrioci zapalili na ulicach naszego miasta znicze w hołdzie ofiarom sowieckich represji.

Dziś nad ranem na ul.20 stycznia pojawiły się symboliczne znicze dla ofiar tzw.”wyzwolicieli”. Jak napisali na swoim fanpage’u na fb członkowie stowarzyszenia Kolscy Patrioci, ich akcja zapalenia zniczy na ulicy 20 Stycznia to symbol. Dla nich bowiem data ta to wcale nie wyzwolenie Koła i kraju, ale rozpoczęcie kolejnej okupacji trwającej kilkadziesiąt lat.

12552948_939764359412850_5485873120525645050_n

12508853_939764319412854_2097751188834786725_n

I to właśnie nazywa się demokracja i swoboda wyrażania swoich poglądów!

Źródło: Kolscy Patrioci

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zuita
zuita
8 lat temu

Ooo co Ty bredzisz? Nie masz pojęcia o wojnie i jej okropnościach!!!! Jak żołnierz nie zabił to zabili jego,jego rodzinę, znajomych i może cały naród.Ciekawe czy Ty dałbys/abyś się tak zabić bez walki.Tylko tak teraz piszesz,a co innego na żywo znaleźć sie w takiej sytuacji.

Ooo
Ooo
8 lat temu

Przykazanie Boże mówi nie zabijaj nawet jeżeli ci ktoś nakazuje nie wolno i nikt nie jest bohaterem i żołnierzem ktory tego dokonuje można zawsze odmówić tego zbrodniczego czynu jeżeli ma się Boga w sercu

kolanin
kolanin
8 lat temu

Tym żołnierzom też należy się szacunek.
To byli młodzi chłopcy czesto majacy po 16 lat siłą z chałup zabierani matkom pod bronia.Pędzono ich jak bydło na rzeź na karabiny niemieckie,bo taki byl rozkaz oficerow.To nie oni byli winni systemowi stalinowskiemu i pozniejszym represjom sowieckim.
Pamietajmy o tym.

Abdullah Wisimulaha
Abdullah Wisimulaha
8 lat temu

a wczoraj na skrzyżowaniu Bronx i 20-Stycznia się na te znicze gapili kierowcy i bum ! Dwa auta skasowane ! I czyja to wina ?! O3wiście PISU !!! A na poważnie, to szacun dla Kolskich Patriotów !
Szkoda też tych ruskich żołnierzy ! W większości to pewnie nie wiedzieli nawet gdzie są. To politycy wywołują wojny ! Szykujmy się na kolejną … tym razem z arabstwem …

Poprawka
Poprawka
8 lat temu

A co z prawdą lubią co niektorzy przekrecac fakty rzeczywiste bo jego dziad czy ojciec stał w szeregach tych którzy byli przeciwko naszej ukochanej ojczyznie a że mu dawali miche strawy za darmo to im wtorował

erf
erf
8 lat temu

A ja mysle,że kazdy ma swoje racje.I wlasnie na tym polega demokracja.

Wl
Wl
8 lat temu

Do Aninim – uważasz że nie można porównać gdyż NKWD było gorsza od Gestapo ?

Wielkie brawa dla Kolskich Patriotów za akcję, może ludzi przechodzących obok zniczy , widok ten skłoni do refleksji.

Do Anonima
Do Anonima
8 lat temu

Uważam, ze zom radzieckim należy sie cześć, gdyż czcimy tylko zołnierzy i ich walkę. Wiemy dobrze co było potem, ale nie mylmy tego z poświęceniem żołnierzy.
Kochani Kolscy patrioci, gdyby nie żołnierze radzieccy już byście mówili po niemiecku, a okupacji radzieckiej nie można porównać do okupacji hitlerowskiej

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526