Spotkanie opłatkowe kolskich osób głuchych i niedosłyszących

Autor: kurier-kolski.pl | 09.12.2015

Obraz 020W dniu 6 grudnia, tuż po zapadnięciu zmroku, członkowie Kolskiego Stowarzyszenia Osób Niedosłyszących i Głuchych spotkali się na tegorocznym tradycyjnym opłatku w zaprzyjaźnionym lokalu gastronomicznym.

Po powitaniu członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości, szczególnie Urszuli Polewskiej – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i równocześnie radnej miejskiej, wszyscy zebrani złożyli sobie życzenia świąteczne, także w znanym sobie języku migowym.

Na twarzach osób niedosłyszących i głuchych widać było wielką radość , a nawet łezkę w oku, z tego wzruszającego, niemal rodzinnego dla nich spotkania. Nieco przykro było nam, osobom słyszącym, że nie mogliśmy pośpiewać razem naszych pięknych polskich kolęd, ale to los tak sprawił…

Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do suto zastawionych potrawami wigilijnymi stołów, a dzieci otrzymały paczki i słodycze. W tak miłej atmosferze upłynął ten piękny, taki jedyny i wyjątkowy w roku wieczór.

Obraz 040

Obraz 029

Ta uroczystość mogła zaistnieć dzięki wiernym już od 14 lat darczyńcom, którzy nigdy nie odmawiają wsparcia, o które prosi Stowarzyszenie. Za pośrednictwem naszego portalu osoby głuche i niedosłyszące z Koła i okolic dziękują im za to słowami: Dla ludzi naprawdę WIELKICH nie ma większej radości od tej, gdy drugiemu, a szczególnie niepełnosprawnemu, mogą sprawić radość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obraz 023

Tekst i foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526