Relikwie Świętego Jana Pawła II w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.12.2015

MokrzyckiJuż w przyszłym roku, a dokładnie 4 kwietnia 2016 roku, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole otrzyma relikwie św. Jana Pawła II. Przekazane one zostaną przez jednego z najbliższych współpracowników naszego Papieża, jego wieloletniego sekretarza arcybiskupa metropolitę lwowskiego Stanisława Mokrzyckiego.

Organizatorami uroczystości związanych z przekazaniem relikwii będą wspólnie Zespół Szkół nr 1 w Kole, Burmistrz miasta Koła Stanisław Maciaszek oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Jego Eminencja arcybiskup Stanisław Mokrzycki odwiedzi nasze miasto z inicjatywy dyrektora ZS nr 1 w Kole, Lecha Brzezińskiego. Wspomnieć należy, że w skład tejże szkoły wchodzi Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole – jedna z pierwszych w Polsce szkół noszących imię naszego papieża. A że już wkrótce, bo właśnie w kwietniu przyszłego roku szkoła obchodzić będzie dziesięciolecie nadania imienia stąd też starania, by na uroczystości te zaprosić osobę tak bliską Janowi Pawłowi II.

Screen Shot 12-07-15 at 01.51 PM 001

Dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielem Rady Rodziców spotkała się z arcybiskupem Mokrzyckim na początku października podczas uroczystości przekazania relikwii papieskich parafii Stolec w woj. łódzkim. W uroczystościach uczestniczyli również uczniowie kolskiej szkoły z pocztem sztandarowym „papieskiego” gimnazjum. Jak wspomina dyr. Brzeziski: „Przyznam, że niezbyt liczyłem na to, że uda nam się zaprosić arcybiskupa Mokrzyckiego do naszej szkoły i do Koła właśnie na początku kwietnia przyszłego roku, kiedy zaplanowane są szkolne uroczystości. Wiemy, że ksiądz biskup jest zapracowany, ma mnóstwo spotkań w Polsce i za granicą, a tu taka  niespodzianka.  Mimo tremy, jaką ma chyba każdy, kto spotyka się z tak ważną dla Kościoła osobistością – sekretarzem Jana Pawła II oraz Benedykta XIII – spotkanie przebiegało w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Nasz rozmówca zaskoczył nas bezpośredniością i ciepłym przyjęciem. Jeszcze bardziej ucieszyła nas obietnica przywiezienia do Koła relikwii Jana Pawła II.” Miłym akcentem było przekazanie ks. arcybiskupowi pamiątki ufundowanej przez jednego z mieszkańców Koła, a niegdyś stoleckiego parafianina. Pamiątką tą jest wizerunek Jana Pawła II wraz z okolicznościowym tekstem wykonany w technice witrażu (na fotografii poniżej).

Screen Shot 12-07-15 at 01.51 PM

O planach zaproszenia arcybiskupa Mokrzyckiego poinformowany został oczywiście biskup Włocławski Wiesław Mering, który również zapowiedział swoja wizytę na uroczystościach. Ważny jest fakt, że w organizację wizyty znamienitego gościa w Kole włączył się Burmistrz Stanisław Maciaszek oraz proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole ks. Józef Wronkiewicz.

Już w tej chwili możemy zaprosić do Koła na dzień 4 kwietnia 2016 roku na te ważne, zarówno dla Zespołu Szkół nr 1 w Kole ale i dla miasta, którego Jan Paweł II jest honorowym obywatelem, uroczystości.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526