Prezes Wodociągów odwołany! Jest już nowy prezes.

Autor: kurier-kolski.pl | 01.12.2015

20151125_182907Na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Kole doszło do odwołania dotychczasowego prezesa spółki Jacka Klukaczyńskiego (na zdjęciu obok). Jak się dowiedzieliśmy, jednym z głównych zarzutów stawianych Klukaczyńskiemu było naruszenie przepisów tak zwanej „ustawy kominowej” dotyczącej zbyt dużej wysokości wynagrodzeń na stanowiskach kierowniczych w spółkach. Na tym samym posiedzeniu Rada Nadzorcza powołała od razu nowego szefa Wodociągów, którym został Krzysztof Sobczak.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać wynika, że powołanie nowego prezesa na tym samym posiedzeniu Rady Nadzorczej nie wynikało z jakiegokolwiek pośpiechu, ale z przepisów ustawy, która mówi, że spółka nie może pozostać bez szefa. Stąd od razu decyzja o powołaniu nowego szefa Wodociągów.

Część pracowników MZWiK próbowała zablokować proces odwołania starego prezesa i powołania nowego, organizując protest. Oflagowano zakład. Związki zawodowe przesłały nawet do Rady Nadzorczej pismo o wszczęciu sporu zbiorowego, jednak takie działanie jest niezasadne, gdyż problem nie dotyczył załogi firmy, a jedynie jej prezesa.

IMG_9079

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Czyli wiedza innych kolskich mediów jest duzo wyższa?????

Woda
8 lat temu

Kurierze kolski.pl sprawdź sobie porównanie cen wody, a potem zarzucaj innym kłamstwo. To są te obiektywne i poinformowane media. Wiedza redaktora naczelnego świadczy o poziomie tego portalu informacyjnego, a raczej jego braku.

gedeon
gedeon
8 lat temu

Proszę uzupełnić swoją wiedzę . Zapoznać się z tą tabelą i cenami .
http://www.cenywody.pl

kolka
kolka
8 lat temu

Proszę raczej przeanalizować osobę nowego prezesa z Turku i jego karierę zawodową,a inwestycję za co zrobiono na sportowej ze stacją uzdatniania skoro burmistrz nie dał na to ani złotówki. Dlatego woda podrożała,ceny wody w Kole najniższa w Wielkopolsce . Rzekome przekroczenie ustawy kominowej dotyczy tylko księgowej, więc nie całego zarządu, czyli prezesa nie dotyczy. wypadałoby więcej na ten temat wiedzieć pisząc ten artykuł szanowny panie redaktorze, więcej obiektywizmu

Marco
Marco
8 lat temu

Wydaje mi się , że zmiana Prezesa NIC Nie zmieni a na pewno Nie Zmieni się na Lepsze!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Dziś my tracimy prace ,a jutro mozecie wy ja stracić!

wd
wd
8 lat temu

Wodociagi w Kole to przechowalnia bylych i obecnych radnych. Czy to etyczne że pracuja w miejskiej spolce gdy w miescie jest tak wysokie bezrobocie?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

I bardzo dobrze ,ma za głupie podwyżki cen wody po wyborach…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526