Nie żyje dr Józef Stanisław Mujta

Autor: kurier-kolski.pl | 14.12.2015

JM_mini2W grudniu ubiegłego roku dr Józef Mujta odebrał od Burmistrza Stanisława Maciaszka oraz Radnych Rady Miejskiej w Kole życzenia i gratulacje za wieloletnią działalność na rzecz badania dziejów miasta i rozwoju regionalistyki z okazji Jego 80. urodzin. Dziś przekazujemy smutną wiadomość, że w ostatnią sobotę odszedł od nas ten kolski historyk, wieloletni nauczyciel i były dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych.

Józef Stanisław Mujta urodził się i wychował w okolicach Kłodawy, ale już jako młody człowiek, młody nauczyciel, w latach 50-tych przyjechał pracować do Koła, a przez lata pracy w naszym mieście dał się poznać ze swej aktywności oraz działalności regionalistycznej. Był doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem, metodykiem, przed 1990 rokiem wieloletnim Radnym Miejskiej Rady Narodowej, dyrektorem i kustoszem dyplomowanym w Muzeum Technik Ceramicznych w latach 1991-2004, a także społecznie – prezesem już nie istniejącego Kolskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Opracował wiele wydawnictw książkowych dotyczących Koła i powiatu, opublikował setki artykułów historycznych i regionalistycznych. Zostawił po sobie bogatą spuściznę poszerzającą wiedzę o historii naszej małej Ojczyzny. Zdobył wiele odznaczeń, medali, podziękowań za pracę zawodową i społeczną oraz działalność wydawniczą i regionalistyczną.

Pogrzeb dra Józefa Mujty odbędzie się w najbliższą środę.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mabr
mabr
8 lat temu

Smutna wiadomość 🙁 i wielka strata dla miasta.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526