Nasze miasto przystępuje do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.12.2015

strefa w KoleMyśląc o lepszej przyszłości i rozwoju naszego miasta już rok temu Burmistrz Stanisław Maciaszek podjął starania na rzecz objęcia terenu przy ul. Klonowej w Kole Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. I udało się!!! 27 listopada br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, z którego zapisów wynika, że kolskie grunty znajdą się w granicach Strefy. Dzięki temu mamy większe szanse na rozwój i pozyskanie inwestorów oraz stworzenie w Kole nowych miejsc pracy!

Po podjęciu Uchwały Nr IX/72/2015 Rady Miejskiej w Kole z dnia 26 maja 2015 roku w sprawie wyrażenia zgody na objęcie nieruchomości położonej w Kole przy ulicy Klonowej statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Burmistrz Miasta Koła złożył wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o objęcie nieruchomości położonej w Kole przy ulicy Klonowej statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Jestem głęboko przekonany, że objęcie tej nieruchomości statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stworzy możliwość lepszego, przede wszystkim efektywniejszego, wykorzystania terenów inwestycyjnych w mieście. Wynikające z tego tytułu ulgi oraz preferencje podatkowe będą źródłem nowych, atrakcyjnych dla miasta promocji inwestycyjnych, co oznacza zwiększenie liczby przedsiębiorców inwestujących na terenie miasta Koła – wyjaśniał wówczas Burmistrz.

Kolejnym krokiem w osiągnięciu celu było rozpatrzenie wniosku przez Zarząd Strefy i  uzyskanie zgody Rady Ministrów. Burmistrz wiele razy jeździł do Łodzi i Warszawy na spotkania w tej sprawie.

23058

Z satysfakcją możemy poinformować, że w dzienniku Ustaw RP z dnia 12 listopada br. w końcu zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 października 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wskazujące Koło jako jedno z miast stanowiących teren Strefy! Nowa struktura daje nam niepowtarzalną szansę na obiecujące inwestycje i nowe miejsca pracy dla kolan!!!

Pomysły i starania Burmistrza dają pierwsze owoce – już jeden z prywatnych lokalnych przedsiębiorców również chce włączyć swoje tereny przy ul. Klonowej do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapewne wkrótce znajdą się kolejni, którzy będą chcieli skorzystać z tej możliwości, co niezwykle uatrakcyjni ich grunty. To wielka szansa dla Koła na tak długo oczekiwany rozwój!

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
pg
pg
8 lat temu

Jeżeli się nie mylę to Koło ze swoją działką na Klonowej wcale nie wstąpiło do ŁSSE, jest wymieniane jako miejsce gdzie strefa istnieje (Sanitec), tu jest rozporządzenie, nic na temat działki na Klonowej nie ma http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/1861/1 oczywiście mam nadzieję że się mylę, jeśli nie, będziemy musieli poczekać…

Drugi
Drugi
8 lat temu

Popieramy

Adi
Adi
8 lat temu

I bardzo dobrze.W koncu mamy dobrego gospodarza.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526