Kolanin Robert Budny i jego sparingartner Alexander Lockert Wicemistrzami Świata Krav Maga!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.12.2015

Założyciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), pochodzący z Koła Robert Budny, wraz ze swoim sparingartnerem Alexandrem Lockertem zdobyli 19 grudnia w Paryżu tytuły Wicemistrzów Świata w Krav Maga w kategorii „Open” oraz brązowy medal w kategorii „Mężczyzn”. Obaj otrzymali powołanie i zaproszenie do udziału w I Otwartych Mistrzostwach Świata Krav Maga (I st Open International Krav Maga) od Dyrektora Krav Maga International Federation (KIF), Alain Formaggio 6 dan Krav Maga. Serdecznie gratulujemy!

I Otwarte Mistrzostwa Świata Krav Maga odbyły się w dniu 19 grudnia 2015r. w Hali Carpentier (81 boulevard Masséna – 75013 Paryż). Wzięli w nich udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie. Robert Budny był pierwszym i jedynym Polakiem biorącym udział w tej rywalizacji. Urodził się i wychował w Kole, ale obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu.

?

Francja jest prekursorem i pomysłodawcą rywalizacji sportowej w zakresie systemu Krav Maga. Na chwilę obecną jest jedynym krajem na świecie, w którym odbywają się tego typu zawody. Mistrzostwa polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Startować można było w kategoriach: kobiety, mężczyźni, team mieszany (kobieta i mężczyzna), weterani oraz open (wszyscy). Podczas walk używać można było atrap noży i pałek oraz stosować techniki we wszystkich płaszczyznach.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Zorganizowane zostały przez Fédération Française de Karaté et Disciplines Associées (FFKDA) z j. fran. Francuski Związek Karate oraz Powiązanych Dyscypliny. Sędziami zawodów byli delegaci (Główni Instruktorzy lub Dyrektorzy) wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

W kategorii „Mężczyzn” duet Polaka i Francuza przegrał pojedynek o wejście do finału, zaledwie jedną flagą z Zawodnikami, którzy ostatecznie wygrali tą konkurencję. Los tak chciał, że z tą samą dwójką, po kilku starciach w rozgrywanych później eliminacjach kat. „Open”, nasz Rodak i jego partner spotkali się ponownie. Wówczas pojedynek sędziowany był przez inny skład sędziowski. Budny i Lockert wygrali go jednogłośnie.

Puchary Mistrzostw Świata Krav Maga - Paryż

Po kilku wygranych starciach w kategorii „Open”, Budny i Lockert doczekali się pojedynku o Mistrzostwo Świata z kolegami z tej samej organizacji (KIF). W finale tym rozegrano walkę z bardzo cenionymi ekspertami, Christian’em Nicolas’em oraz Michel’em Goffo. Niestety młodsi stażem musieli pogodzić się z wyższością starszych kolegów.

Wicemistrzowie Świata Krav Maga Robert Budny i Alexander Lockert (5)

Należy zwrócić uwagę, że team Alain Formaggio zajął czołowe miejsca w zawodach, co potwierdza jakość szkolenia w jego organizacji Krav Maga International Federation (KIF), której to Robert Budny jest prekursorem i przedstawicielem w Polsce.

Wicemistrzowie Świata Krav Maga Robert Budny i Alexander Lockert wraz z Alain Formaggio Dyrektorem KIF (2)

Przypominamy także, że w 12 kwietnia 2015 r. Budny i Lockert zdobyli tytuł Mistrzów Francji Krav Maga, o czym wcześniej także pisaliśmy w naszym serwisie.