Ruszył wybór inwestora na budowę nowej galerii handlowej w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2015

Koo3Niedawno pisaliśmy, że Spółka grupy PKP Xcity Investment zajmująca się zagospodarowywaniem wolnych terenów, szczególnie tych blisko dworców kolejowych, opracowała projekt developerski dla naszego miasta i ma w swoich planach zrealizowanie budowy galerii handlowej w Kole na wolnym terenie wzdłuż torów od dworca PKP do terenu MZEC-u (kotłowni miejskiej) przy ul. ks. Opałki. Dotarła do naszej Redakcji informacja, że Xcity Investment ogłosiło z ostatnim dniem października  zaproszenia do rokowań na wybór inwestorów dla nowych projektów deweloperskich, w tym na budowę galerii handlowej w naszym mieście.

Jedną z nowych inwestycji Xcity chce zrealizować w Kole, na terenie wzdłuż torów od dworca PKP do terenu MZEC-u (kotłowni miejskiej). Na 1,65 ha gruntów na stanąć długi ciąg sklepów wraz z parkingami i drogami wewnętrznymi o wartości blisko 10 mln.EUR. Park handlowy ma mieć powierzchnię komercyjną 6.600 m.kw. na 1,65 ha gruntów. Ma tam być ciąg sklepów wzdłuż ulicy oraz parkingi i drogi wewnętrzne. Inwestycja o wartości blisko 10 MLN.EUR ma być ukończona za 4 lata. Takie są plany.

Koo4

Ogłoszenie zaproszeń do rokowań rozpoczyna formalny proces poszukiwania inwestorów dla 15 nowych projektów. Inwestycje zostaną zrealizowane na atrakcyjnych gruntach PKP S.A. w 12 miastach: Elblągu, Katowicach, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy, Chorzowie, Bielsku-Białej, Skarżysku-Kamiennej i Warszawie. Na terenie stolicy będą to aż cztery projekty.

W ramach przyszłych inwestycji utworzona ma zostać zabudowa komercyjna, która w zależności od konkretnego projektu będzie pełniła funkcję handlową, biurową, hotelową czy nawet mieszkaniową. Inwestycje w Kłodzku i Katowicach przewidują dodatkowo budowę dworców kolejowych. Łączna szacunkowa wartość wszystkich 15 projektów po zrealizowaniu wynosi ok. 630 mln EUR.

– Mimo stosunkowo krótkiego okresu działalności, Xcity Investment funkcjonuje naprawdę prężnie. Dowodzą tego m.in. uruchomione dzisiaj postępowania na wybór inwestorów dla kilkunastu projektów – mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment. – W sumie do 2018 r. chcemy realizować ponad 40 inwestycji deweloperskich. Xcity ma szansę stać się jednym z największych deweloperów na polskim rynku – dodaje.

Koo1

Gdy powstanie nowa galeria handlowa w Kole, znikną obskurne blaszane garaże i zmieni swoje oblicze cały ten zaniedbany teren w tym rejonie miasta. Przejeżdżający pociągami pasażerowie będą mieli na pewno lepsze zdanie o Kole i jego estetyce. Co ważniejsze, parkingi, które powstaną licznie przy galerii będą przecież ogólnodostępne, więc skończy się dotkliwy problem z parkowaniem samochodów przed kolskim dworcem PKP.

Koo2

Źródło: PKP S.A. oraz Xcity Investment

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526