Pierwsze posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej Miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 13.11.2015

Rada GospodarczaSpołeczną Radę Gospodarczą Miasta Koła powołał Burmistrz Stanisław Maciaszek. Ten doradczo-opiniodawczy organ będzie współpracował z włodarzem w zakresie konsultowania spraw dotyczących lokalnej sfery gospodarczej. Własnie odbyło się pierwsze spotkanie Rady.

Od początku swej pracy Burmistrz zapewniał, że w trosce o rozwój miasta i byt obywateli będzie podejmował inicjatywy gospodarcze w nadziei, iż zaowocują one pozyskaniem nowych inwestorów oraz zmniejszeniem bezrobocia w Kole.

– Choć nasze miasto posiada warunki do rozwoju życia gospodarczego, ofertę usług wspomagających przedsiębiorczość, a dla przyszłych przedsiębiorców przygotowane są tereny pod aktywizację gospodarczą, lokalny poziom bezrobocia jest dla mnie powodem, by rozmawiać z przedsiębiorcami o strategii miasta na rzecz rozwoju gospodarczego i ekonomicznego. Od wspólnego zaangażowania nas wszystkich zależy przyszły rozwój Koła – mówił burmistrz Maciaszek podczas kilku spotkań z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Duże nadzieje włodarz wiąże z pracą powołanej Społecznej Rady Gospodarczej, która będzie przede wszystkim budować partnerstwo w zakresie polityki rozwoju gospodarczego miasta, zapewniać udział lokalnych przedsiębiorców w procesach tworzenia programów gospodarczych miasta i jego skutecznej promocji, dzielić się doświadczeniem, doradzać oraz opiniować potrzeby i sposoby rozwiązywania problemów gospodarczych miasta.

Rada na pierwszym posiedzeniu podjęła dyskusję, m.in. na temat wysokości podatków lokalnych, zróżnicowania stawek w strefie płatnego parkowania, edukacji społecznej w kontekście efektywnej segregacji odpadów, stworzenia planu rozwoju miasta przy udziale społeczeństwa lokalnego.

Rozmowy dotyczyły także możliwości poszerzenia obszarów inwestycyjnych miasta oraz działań poczynionych na rzecz objęcia terenu przy ul. Klonowej Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Obecni dzielili się pomysłami na nowe inwestycje w mieście, korzystne dla mieszkańców i lokalnego biznesu. Koncepty będą zgłaszać Radzie Miejskiej podczas posiedzeń merytorycznych komisji, w których planują uczestniczyć.

Kolejne spotkanie Społecznej Rady Gospodarczej planowane jest na grudzień.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
8 lat temu

Spoleczna Rada Gospodarcza, to cialo -jak mowi sama nazwa- „doradcze w czynie spolecznym”
Jest to twor bez zadnego prawnego umocowania.
Tak wiec wszelkie podejmowane przez Burmistrza decyzje wespol z „tym cialem”, beda decyzjami tylko Burmistrza.
Kazda bledna decyzja Burmistrza podjeta wespol z Rada bedzie tylko i wylacznie jego decyzja ze wszystkimi konsekwencjami dla podejmujacego.
Odpowiedzialnosc bedzie jednoosobowa a nie wspolna jak wolalby powolujacy Rade.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526