Nowa jakość, lepsza estetyka i czystość oraz nowe poradnie i oddziały w Szpitalu

Autor: kurier-kolski.pl | 06.11.2015

1Jak niedawno pisaliśmy, Zarząd Powiatu Kolskiego powierzył obowiązki dyrektora kolskiego Szpitala doktorowi n.med. Cezaremu Chmieleckiemu. Dziś dyrektor opowiada nam o minionych wydarzeniach, a także zdradza swoje zamierzenia i plany na przyszłość w stosunku do SP ZOZ oraz personelu placówki. Czego możemy spodziewać się po nowym gospodarzu kolskiej lecznicy? Jakie działania już podjął? Czy zażegnał konflikty z lekarzami, pielęgniarkami i położnymi? O tym wszystkim można usłyszeć w naszym wywiadzie z nowym szefem kolskiego Szpitala.

Jakoś niezbyt fortunnie przebiegł tegoroczny jubileusz 100-lecia istnienia Szpitala Powiatowego w Kole. Konflikty większości personelu spośród 400 pracowników placówki z dyrekcją SP ZOZ, przepychanki, podchody, zarzuty i pretensje, a na końcu audyt zlecony przez Starostwo – to nie jest dobra atmosfera do rozwoju na przyszłość. Audyt dobiega końca i już wkrótce będziemy wiedzieli w jakiej naprawdę kondycji jest najważniejsza w naszym powiecie placówka służby zdrowia.

Od niedawna jest nowy p.o. dyrektor główny Szpitala, do niedawna Dyr. ds. Lecznictwa, dr nauk med. Cezary Chmielecki, którego Starosta Kolski i Zarząd Powiatu ściągnęli z urlopu i poprosili o podjęcie się kierowania placówką.

Co się działo od ostatnich wydarzeń? Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z wypowiedzią dra Chmieleckiego.

OBEJRZYJ POD SPODEM WYWIAD Z P.O. DYREKTOREM CEZARYM CHMIELECKIM:

A tak pokrótce.
Pełniący obowiązki nowy p.o. Dyrektor zapowiada nową jakość w kolskiej lecznicy.

Po pierwsze – jak twierdzi – zażegnał wszelkie konflikty z personelem Szpitala i wypracował porozumienie ze związkami zawodowymi oraz protestującymi lekarzami.

Poza tym Szpital jest przed kontraktowaniem usług medycznych z NFZ na przyszły rok i nowy p.o.Dyrektor chce utrzymać kontrakt z NFZ przynajmniej na dotychczasowym poziomie, a nawet rozszerzyć go, o ile będzie taka możliwość.

Dr Chmielecki chce wrócić do pomysłu utworzenia 12-łóżkowego Oddziału Geriatrycznego dla osób starszych i chorych, zamierza też dążyć do zwiększenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a więc chce uruchomić na terenie szpitala kilka nowych poradni specjalistycznych, w tym m.in. poradnię endokrynologiczną. Jak podkreśla, nie są to działania wymagające dużych nakładów finansowych, za to znacznie uatrakcyjnią ofertę Szpitala i dadzą mieszkańcom Koła i powiatu kolskiego większe możliwości leczenia się na miejscu, a nie poza naszym powiatem.

Wymogiem Sanepid-u w Poznania jest zajęcie się w trybie pilnym remontem dużego, bo 61-łóżkowego Oddziału Chirurgii, a to wielki wydatek finansowy. Doktor Chmielecki chce też wrócić do tematu utworzenia w przyszłości Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), ale to też wydatek rzędu kilkunastu milionów złotych. I w tych tematach gospodarz Szpitala chce rozmawiać z Zarządem Powiatu oraz radnymi powiatowymi.

20150203_095447

O ile udało się pięknie odnowić elewację Szpitala, to już większość wnętrz, szczególnie korytarzy budynków, od lat jest niezwykle zaniedbana, aż odpycha swoim wyglądem. Dyrektor Chmielecki chce, by znacznie poprawiła się estetyka i czystość otoczenia Szpitala oraz samego budynku wewnątrz. Już obecnie polecił swoim pracownikom gospodarczym, by zwrócili na to szczególną uwagę, by była szczególna dbałość z ich strony o te sprawy, m.in. by zrobili niezbędne przemalowania, poprawki, itd. Niedawno skoszono chwasty, które obrastały cały parkan dookoła placówki oraz trawniki i skwery na terenie Szpitala. O pomoc w tym temacie zwrócił się Dyrektor do Burmistrza Koła Stanisława Maciaszka i znalazł pozytywny odzew z jego strony.

2

Osobnym aspektem dbałości o estetykę na terenie kolskiej lecznicy ma być w końcu zagospodarowanie głównego skweru przed frontem budynku Szpitala, gdzie obecnie, jak z resztą wszędzie, jest ogromny bałagan. Obecny p.o. dyrektor polecił zajęcie się tym tematem i doprowadzenie skweru do należytego wyglądu, w tym posianie nowej trawy i jej pielęgnacja. Dr Chmielecki nie chce zdradzać szczegółów mówiąc, że będzie to niespodzianka.

20150831_082731

Porządkowane są obecnie wszystkie ciągi komunikacyjne na terenie Szpitala. Rozpoczęła się budowa całkiem nowej Drogi Pożarowej. Wszystkie drogi wewnętrzne zostały w ostatnich dniach zreperowane, zalane asfaltem w wielu miejscach, gdyż istniejące w nich od wielu lat potężne dziury zagrażały bezpieczeństwu pojazdów i ich pasażerów.

3

4

5

Jeszcze w listopadzie br. zostaną zorganizowane i uruchomione płatne parkingi na całym terenie kolskiego Szpitala. Pracownicy zapłacą abonament w wysokości 10 zł/miesiąc, a przyjezdni za pierwsze 15 minut nie zapłacą nic, a potem za każdą godzinę postoju 2 złote. Posiadacze parkingowych kart inwalidzkich będą oczywiście całkowicie zwolnieni z tej opłaty. Firma, która będzie zbierać opłaty została zobowiązana do dbania o ciągi komunikacyjne na terenie placówki, do ich remontów, oraz do zorganizowania parkingów i dbania o nie.

IMG_8781

Jakie inne działania chce podjąć nowy p.o. Dyrektor kolskiego Szpitala? Warto obejrzeć jego wypowiedź udzieloną kilka dni temu specjalnie dla naszego portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mark
Mark
8 lat temu

Proszę o informację, czy pieniądze za parkowanie otrzyma szpital. Prosimy jako mieszkańcy o konkretną informację.

Księżna Diana
Księżna Diana
8 lat temu

Bajkopisarz ..
Pożyjecie,zobaczycie co zrobi …
Ten się śmieje ,kto się śmieje ostatni.

zygi
zygi
8 lat temu

Szpital w Kole dotychczas to był w większości syf,brud i smród.Nigdzie nie ma już takich zasyfionych.

Dziwne,że do tej pory Sanepid go nie zamknął. Poprzedniej dyrekcji taki syf nie przeszkadzał,wiec dobrze,że obecny dyrektor zmienia to.Najwyższy czas.

fce
fce
8 lat temu

A niby czemu doktor miałby bac sie PiSu? Puknij sie w ten głupi łeb co wypisujesz kanalio!

pacjent
pacjent
8 lat temu

Latwo krytykować ale poziom wypowiedzi
Dyrektora Chmieleckiego jest niski i poniżej krytyki
Podlizuje się Burmistrzowi Maciaszkowi bo
boi się PIS u ale my nie jesteśmy tacy głupi za jakich
nas uważacie.Burmistrz porządny człowiek
niech zobaczy jak się traktuje chorych.

Anonim
Anonim
8 lat temu

Trzeba zapytać burmistrza albo starostę czy wiedzą ile kosztuje
przyjęcie do odzialu wewnętrznego .Przestncie robić z ludzi idiotów
Obrzydliwa propaganda leżała matka w szpitalu u dyrektora
Chmieleckiego tragedia jak byla traktowana…
ale porządki ?

pacjentka
pacjentka
8 lat temu

Koszenie trawy i zasypywać doły !!!
Brakuje słów jakie bzdury !!!
To ma być zmiana.
Ile kosztuje przjecie na wewnętrzny drugi?
Może chory tez będzie kosił trawniki ?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

niby nowe porządki, ale ten najważniejszy to sięgnąć do kieszeni tych najbiedniejszych pacjentów, mało płacimy to jeszcze i parkingi płatne?

vacek
8 lat temu

Płatne parkingi ? i dodatkowa firma? to pieniądze ,które nie będą wpływać do Szpitala tylko do prywatnej firmy .
Szpital lepiej niech założy bankomat parkingowy 1 zł za godzinę i pieniądze wpłyną dla Szpitala.Wystarczy jeden emeryt czy rencista by kontrolował opłaty i wyjdzie o wiele taniej z zyskiem dla Szpitala.

Torent
Torent
8 lat temu

Elewacja nie zatuszuje złego systemu. Pacjenta traktuje się przedmiotowo, a nie podmiotowo. Szlag mnie trafia, jak pół dnia muszę czekać na czerwonym krzesełeczku. Noga od ławki na izbie przyjęć wam odpada. Teraz tylko czekać na płatne parkingi. Bo gdzie zostawić auto, jak wszystko zajęte? Spod cmentarza nie jeden nie dojdzie.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Doktor to dobry organizatopr co wiadomo od wielu lat.Teraz nie ma zwiazanych rak wiec zrobi co trzeba w szpitalu i na pewno sie polepszy .

brawo
brawo
8 lat temu

W koncu porzadki

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526