Kordylewski wygrywa jedenastkę

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2015

Resize of IMG_3739Po raz pierwszy w tej rundzie Olimpia Koło odniosła zwycięstwo 1:0 nad swoim rywalem KP Rawią Rawicz na swoim boisku. Do przerwy wynik był bezbramkowy, a okazję do zdobycia prowadzenia mieli goście w 7.minucie meczu, ale niestety nie wykorzystali rzutu karnego. Intencję strzelającego Wojciecha Bzdęgi wyczuł kolski bramkarz Bartosz Kordylewski i niczym szczupak w pogoni za ofiarą rzucił się w lewy róg bramki i chwycił piłkę. Olimpia Koło – KP Rawia Rawicz 1:0 (0:0).

Mecz należy zaliczyć do wyrównanych, gdzie raz jedna, drugi raz druga strona nadawała ton grze. Z początku mieli przewagę goście, ale nie wykorzystali karnego. Po 2 minutach rawiczanie mogli zdobyć twierdzę Kordylewskiego, ale silny strzał gości z 25.metrów popularny „Kordyl” obronił.

IMG_3746

Resize of IMG_3720

Resize of IMG_3719

Resize of IMG_3723

Resize of IMG_3728

– Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Jedynie goście mogą mieć żal do swego kolegi, który nie wykorzystał karnego. Natomiast olimpijczycy byli pełni uznania dla mnie kiedy strzeliłem jedenastkę w 48.minucie i dopełniłem formalności, ustalając tym samym wynik meczu. W drugiej połowie pojedynku Olimpia stworzyła więcej sytuacji strzeleckich, ale poza za karnym w 48.minucie więcej nie wykorzystała. W ostatnich minutach Ariel Szczesiak i Piotr Andrzejewski oddali soczyste strzały , ale nic z tego nie wynikło. Wynik cieszy, może przełamaliśmy złą passę. – powiedział grający trener Tomasz Mikusik.

Resize of IMG_3735

Resize of IMG_3737

Po tej kolejce Olimpia nadal zajmuje przedostatnie miejsc w tabeli mając 8 punktów. W najbliższą niedzielę, 7 listopada, czeka kolską drużynę wyjazdowy mecz do Kępna, który jest beniaminkiem w IV Lidze.

Resize of IMG_3716

Spotkanie z Rawią sędziowała czwórka z Konina, w tym dwie urocze panie, jako główna –Michalina Diakow, asystent nr 1 – Kinga Kwitowska, asystent nr 2 – Norbert Małolepszy i sędzia techniczny Piotr Drzewiecki. Trójka sędziowska spotkanie prowadziła zadowalająca, nie krzywdząc żadnej z drużyn.

Resize of IMG_3742

Skład drużyny Olimpii Koło: Bartosz Kordylewski, Radosław Urbaniak, Dawid Wiśniewski, Eryk Lisiak, Piotr Andrzejczak, Piotr Rutkowski, Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Ariel Szczesiak, Marcin Bryl, Tomasz Mikusik. Mecz był transmitowany „na żywo” przez Urząd Gminy Rawicz, adres: tvcom.pl

Tekst i foto: Michał Chojnacki