II Noc Świętych w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 01.11.2015

02W sobotni wieczór (31 października) – w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych po raz drugi w naszym mieście przeżywane było spotkanie ze Świętymi i Błogosławionymi Kościoła. W świetlistym orszaku, z relikwiami w dłoniach i przebrani za naszych patronów, uczestnicy przeszli z cmentarza parafialnego do Kościoła Farnego.

Kolska Noc Świętych została zorganizowana po raz drugi – z inicjatywy ks. Szymona Jastrzębskiego, wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. W sobotnim wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników – w przeważającej większości były to rodziny ze swoimi dziećmi. Noc Świętych jest naturalną odpowiedzią ludzi wierzących w Chrystusa i tajemnicę świętych obcowania na niebezpieczne zjawisko obchodzenia tzw. „Halloween”, które ma swoje korzenie w pogaństwie i okultyzmie.

01

04

II Noc Świętych rozpoczęła się o godzinie 18.00 przed bramą cmentarza parafialnego przy ul. Poniatowskiego. Następnie wszyscy uczestnicy – dzieci przebrane za swoich patronów, a dorośli ubrani w jasne stroje, w blasku pochodni i świec przeszli ulicami miasta do Kościoła Farnego. W drodze odmawiana była modlitwa różańcowa przeplatana śpiewem piosenek religijnych, które wykonywał ks. Janusz Kęsicki wraz z młodzieżą ze scholi parafialnej.

07

W świątyni odbyła się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się słowami bł. Jerzego Popiełuszki oraz śpiewano Litanię do Wszystkich Świętych. Uczestnik towarzyszyły relikwie Świętych i Błogosławionych – wśród nich były m.in. relikwie św. Jana Pawła II, bł. Jerzego Popiełuszki i św. Szymona z Lipnicy. Ostatnim punktem II Nocy Świętych była trwająca do późnych godzin wieczornych zabawa taneczna z DJ-em i wodzirejem zorganizowana w sali Domu Parafialnego. W jej trakcie rozstrzygnięto konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie.

10

12

19

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy parafii farnej Podwyższenia Krzyża Świętego i kolskiej wspólnoty ojców bernardynów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526