Brnęli po kostki w błocie w drodze do nowego Przedszkola nr 1

Autor: kurier-kolski.pl | 18.11.2015

PRZEDSZKOLE0004Oburzenie rodziców odprowadzających dziś rano swoje pociechy do nowej siedziby Przedszkola Miejskiego nr 1 przy ul. Piaski wywołało błoto, które po obfitych opadach deszczu pojawiło się na drodze dojazdowej do placówki. Od kilku dni w tym miejscu trwają prace zmierzające do położenia nawierzchni z kostki, dlatego ciężkie samochody i maszyny budowlane jeszcze bardziej rozjeździły gruntową drogę. Rodzice dzwonili nie tylko do naszej Redakcji, do innych mediów, ale też do samego burmistrza, który przyjechał na miejsce i interweniował w tej sprawie.

Deszcz, wiatr i ogólnie fatalne załamanie pogody – tak  można jednym zdaniem określić dzisiejszą noc i cały dzień. Była nawet burza. Nie ma się więc co dziwić, że rano, gdy rodzice chcieli zaprowadzić swoje dzieci do nowego Przedszkola, przed budynkiem czekała na nich duża mazista niespodzianka. Ogromna ilość głębokiego błota nie była jedyną przeszkodą by dotrzeć do budynku. Pracownicy budowlani zagrodzili drogę i nie chcieli przez pewien czas wpuszczać samochodów. Rodzice musieli na rękach przenosić dzieci, brnąc po kostki w błocie. Bywało, że niektórzy z nich, mający pecha, nie potrafili utrzymać równowagi na śliskiej nawierzchni i lądowali w błocie!

PRZEDSZKOLE0003

20151118_122736

Dopiero interwencja burmistrza Stanisława Maciaszka, który zaalarmowany przez rodziców przyjechał na ul. Piaski, doprowadziła do otwarcia błotnistej drogi dla pojazdów oraz do jej prowizorycznego utwardzenia przez budowlańców na pewnym odcinku blisko ogrodzenia budynku.

20151118_122745

PRZEDSZKOLE0001

PRZEDSZKOLE0002

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mabr
mabr
8 lat temu

Nie od dzisiaj wiadomo, jakie tam jest bagienko dookoła. Ten kto budował przedszkole powinien też pomyśleć o ułatwieniu dojazdu do niego i odpowiedniej nawierzchni drogi. Tyle w temacie.

Marian
Marian
8 lat temu

Kochani polski w jeden dzień nie zbudowano powoli zrobi się wszystko kiedyś nie było takich wygód a ludzie żyli

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Juz nie przesadzajcie ludzie?Wszystko w tym miescie wina burmistrza Maciaszka.Jak deszcz spadł to tez jego wina?
Chyba na głowe upadliscie i cos wam sie teraz w niej miesza.

Ola
Ola
8 lat temu

Z dotarciem do tego przedszkola jest problem od początku roku szkolnego bo brakuje porządnego dojazdu, rodzice czekają w kolejce w autach zeby zostawić tam dzieci…ta sytuacja dodatkowo pokazuje ze jak sie planuje taka inwestycje to trzeba sie tez zastanowić jak tam dotrzeć a nie dopiero jak jest problem tym bardziej ze dzieci w przedszkolu duzo i chociażby nie wiem jaka to była wspaniała inwestycja to radzimy myślec i WSZYTKIM na początku a nie potem robic wielkie interwencje 😉

Olaf
Olaf
8 lat temu

A wystarczyło zainwestować stare płyty OSB i po problemie chyba dołożyć do inwestycji 300 zł nie problem a teraz maja wielkie problemy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526