Zaczęło się dobrze, a zakończyło źle, czyli kolejna porażka Olimpii Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 05.10.2015

Resize of IMG_3639Olimpia Koło podejmowała u siebie czołową drużynę IV ligi – Polonię Leszno, z którą doznała porażki 1:3. A zaczęło się tak dobrze. W 26.minucie Olimpia po ataku lewą stroną zdobyła prowadzenie 1:0, a strzelcem był Filip Zborowski, który plasowanym strzałem zmusił Dariusza Szczerbala do kapitulacji. Kibice pewni tego, że Olimpia pójdzie za ciosem i podwyższy wynik zawiedli się, gdyż to goście zdobyli wyrównanie po strzale Bogumiła Ceglarka. Do przerwy wynik brzmiał 1:1.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zmiany wyniku na swoją korzyść.Udało się to gościom, którzy w 53.minucie zdobyli prowadzenie na 2:1 ze strzału Artura Krawczyka. W 77. minucie, po jednej z akcji, do piłki doszedł Jędrzej Wydmuch i strzelił trzeciego gola dla swoich barw, ustalając wynik meczu na 1:3. W tej części gry bezapelacyjnie lepsi byli goście, którzy atakowali świątynię Kordylewskiego. O przewadze leszczynian może świadczyć fakt, że tylko raz celnie w światło bramki oddali strzał kolanie.

Resize of IMG_3628

Resize of IMG_3629

Resize of IMG_3626
„Pomoc medyczna” pani Ewa Milińska

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, gdzie Jarosław Kawka – Członek Prezydium Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie, wraz z prezesem klubu Przemysławem Galiszkiewiczem, wręczyli trampkarzom starszym puchar za zajęcie I miejsca w rozgrywkach ligowych trampkarza sezonu 2014/2015. Jarek podziękował im za ciężką pracę, życząc dalszych sukcesów podkreślając, że to już staje się pomału tradycją, że ta drużyna zwycięża w swojej klasie rozgrywkowej.

Resize of IMG_3631

Resize of IMG_3632

Resize of IMG_3634

Resize of IMG_3638

W meczu sędziowali panowie z OZPN z Konina w składzie: Łukasz Matusiak – jako główny, Jerzy Szwaciński – asystent 1, Dariusz Balkowski – asystent 2 i Michał Kubiak – sędzia techniczny.

Resize of IMG_3627

Spotkanie oglądał czołowy bombardier Olimpii Jarosław Kawka (zakończył karierę sportową), który po meczu stwierdził: – Polonia Leszno to solidna IV ligowa drużyna i wszyscy wiedzieli, że łatwo nie będzie. Pierwsza połowa bardzo wyrównana, w drugiej inicjatywę przejęli goście, a mecz przegraliśmy po indywidualnych tzw.” głupich błędach”. Szkoda, bo chłopaki podjęli rękawice wykazując się wolą walki i zaangażowaniem. Wierzę w to, że w kolejnym meczu Olimpia zdobędzie komplet punktów.

Resize of IMG_3633

Skład Olimpii: Bartosz KordylewskiMarcin Bryl, Dawid Wiśniewski, Eryk Lisiak, Konrad Cieślak, Filip Zborowski, Paweł Powietrzyński, Ariel Szczesiak, Michał Rutkowski, Tomasz Mikołajczyk, Mariusz Nieznalski. Ponadto grali – Kamil Budynek, Piotr Rutkowski, Piotr Andrzejczak.

Tekst i foto: Michał Chojnacki