Z dnia na dzień robi się coraz czyściej

Autor: kurier-kolski.pl | 05.10.2015

IMG_8267Ten tytuł to nie żadne wazeliniarstwo, jak pewno złośliwie skomentują niektórzy, ale czysta prawda! Czysta i coraz czyściejsza, bo porządek w Kole z dnia na dzień jest coraz większy, co widać gołym okiem. Burmistrz Stanisław Maciaszek dotrzymał kolejnej swej obietnicy i stworzył 18.osobową ekipę w końcu skutecznie sprzątającą nasze miasto. „Krążąca” po Kole z ulicy na ulicę bezwzględnie rozprawia się z ulicznym brudem i chwastami nie tylko na chodnikach i drogach miejskich, ale też na powiatowych. To efekt porozumienia z powiatem, na mocy którego miasto przejęło sprzątanie ulic powiatowych w Kole. I tego właśnie oczekiwaliśmy!

 

Jaskrawe, żółte kamizelki odblaskowe z napisem Urząd Miejski w Kole założyło 18 osób, które Urząd zaangażował w wielkie porządki naszego miasta. Widać je dosłownie wszędzie! Nie mają litości dla brudu, piasku zalegającego na ulicach i chodnikach oraz dla trawy i chwastów, którymi w wielu miejscach chodniki niemal całkowicie pozarastały (patrz pod spodem zdjęcie: chodnik na ul. Tuwima przed czyszczeniem).

METADATA-START

Z dnia na dzień na naszych oczach zachodzi wielka zmiana na lepsze. Jak wielkie były zaniedbania wyraźnie widać po ogromnych stertach piachu, brudu oraz trawska z chodników, które na duże sterty zgarniają członkowie ekipy. Aż się wierzyć nie chce, że tyle tam tego było!

METADATA-START

20151001_141022

20151002_114909

METADATA-START

Ostatnio spektakularnego czyszczenia doznała jezdnia i chodnik przy ul. Opałki, a także rejon ulic Tuwima i Składowej.  Kończąc jedną ulicę, ekipa przechodzi na kolejną, a nad wszystkim czuwa doświadczona inspektor Janina Warszawska z Wydziału Infrastruktury Technicznej, która często te 18 osób dzieli nawet na 3 grupy, by równocześnie czyścić kilka różnych ulic. Jak mówi urzędniczka, niestety nie wszyscy mieszkańcy doceniają tę pracę. Do Urzędu jest wiele telefonów i donosów niezadowolonych kolan, którzy narzekają, donoszą, że ekipy nie pracują, tylko odpoczywają, itd. Jednak człowiek to nie robot i odpocząć też od czasu do czasu musi, a efekty pracy „czyścicieli” są naprawdę widoczne i imponujące. Tak trzymać!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolak
Kolak
8 lat temu

Panie redaktorze,
jeśli chodzi o basen to Drożdżewski pozyskał część pieniędzy z funduszu unijnych i wiele „zarobił” na basenie, a więc zwrot VAT oraz wygrany proces z wykonawcą.
Zobaczymy ile pozyska aktualny włodarz bo jak narazie porażka. Kolski projekt rewitalizacji starówki nie przeszedł I etapu oceny formalnej.

Myślę, że obraża Pan ludzi mieszkających w tych blokach socjalnych bo to są biedni ludzie i pisanie o nich, że mają wysokie dochody jest nie na miejscu z Pana strony. Ale faktem bloki stoją.

W długoterminowej prognozie finansowej to właśnie burmistrz a nie kto inny zaproponował radnym wpisać możliwość zaciągnięcia kredytu i Pan, który tak grzmiał na poprzednik za długi teraz nic nie pisze. Kolejny ewentualny kredyt na 10 mln pogrąży już miasto całkowicie. Tak więc inicjatywa zaciągnięcia kredytu wyszła od burmistrza i proszę ludziom nie mydlić oczu.

nadwyżka budżetowa już wydana a może trzeba było ją zostawić na projekt unijny lub zacząć spłacać kredyty, a nie brać kredyt na projekt unijny na który nie wiadomo czy dostaniemy pieniądze?
Odroczenie przez obecnego burmistrza spłaty kredytów do 2018 roku to pozostawienie następcy kukułczego jaja w postaci jeszcze większej sumy do spłaty. Tak zachowuje się „menedżer miasta”??

Fakty są takie, że nadwyżka budżetowa, którą zostawił poprzednik wydana, odroczona spłata kredytów a inwestycji nie widać.

Na promocję zawsze tyle było w budżecie i jakoś starczało, a teraz nie starcza? I proszę mi nie zarzucać, ze zarzucam niegospodarność. Nigdzie tego nie napisałem. Napisałem tylko, ze burmistrz wydał pieniądze na promocję i już we wrześniu nie ma na to pieniędzy.

Ludzie nie najedzą się kwiatami na ulicach.

Panie redaktorze, na chwilę obecną zatrudnienie w Urzędzie nie zmniejszyło się. Zwolnieni są na chorobowym, a więc są na stanie urzędu miasta. Po powrocie zaczną zapewne składać pozwy do sądu. Zwolnionym ludziom trzeba będzie wypłacić z naszych podatków odszkodowania. jakoś o tym też Pan nie pisze.. a te odszkodowania pójdą z kasy miasta.

Pana artykuł, „że chodniki zostały posprzątane” nie zmienią wizerunku tego burmistrza, ale z drugiej strony cóż pisać o obecnym burmistrzu jak innych, namacalnych, sukcesów brak?

Kolak
Kolak
8 lat temu

Panie redaktorze,
pisze Pan, że poprzednik zostawił miasto z „ogromnym zadłużeniem i nic poza tym”. Przypomnę Panu tylko niektóre inwestycje: basen, boiska typu orlik, socjalne bloki mieszkalne itd. Pisze Pan, że obecny „realnie pracuje… nie pierdzi tylko w fotel”. Nie wiem na ile jest to merytoryczna i poparta faktami ocena, ale pragnę wspomnieć o tym, że np. na promocję zabrakło burmistrzowi już we wrześniu.. to jest gospodarz i ekonomista? Poprzednik proszę Pana zostawił nadwyżkę, którą obecny roztwonił i sam chciał 10 mln dobrać kredytu.. Obecny odroczył spłatę kredytów… w 2018 roku następca jego będzie płacił jeszcze więcej.. czy tak postępuje „menadżer Koła” jakim się on mieni?? Myślę, że w związku z obecnym burmistrzem pomimo, że tak krótko rządzi jest więcej krytycznych wobec niego tematów niż wobec Drożdżewskiego przez 8 lat. Choćby temat odszkodowań dla zwalnianych pracowników za które to my podatnicy zapłacimy, ogłaszanie konkursów na stanowiska, które wcześniej są już zajęte przez osoby, które te konkursy potem wygrywają….Dlaczego Pan takich tematów nie podejmuje wobec obecnego włodarza to tylko Pan o tym wie.

Kolak
Kolak
8 lat temu

„Ten tytuł to nie żadne wazeliniarstwo” – widzę, ze Pan redaktor już sam siebie uwiarygadnia w oczach czytelników.
Faktem jest, że chyba nie czytałem tutaj żadnego krytycznego artykułu wobec polityki pana Burmistrza. Poprzednikowi Pan się krytycznie przyglądał, a teraz coś chyba mniej… Czyżby obecny burmistrz robił wszystko dobrze?
Podsunę może kilka tematów: spalarnia: śmieci miały być wg burmistrza spalane z miasta Koła a teraz okazuje się, że jednak nie; porażka w pozyskiwaniu środków unijnych na rewitalizację starówki – kolski projekt nie przeszedł nawet I etapu; odszkodowania dla zwalnianych pracowników z budżetu miasta a więc z naszych podatków (ostatnia sesja rady miejskiej);

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526