Wystawa IPN-u „Polska walcząca” w Ratuszu Miejskim

Autor: kurier-kolski.pl | 05.10.2015

METADATA-START

Od 1 października w Ratuszu można oglądać wystawę „Polska walcząca”. Wystawa została zorganizowana dzięki staraniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole, nauczycielce historii p. Monice Brodzie oraz współpracy Stowarzyszenia Kolanie.

 

Przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej oddział Poznań wystawa „Polska walcząca” przypomina o Polskim państwie Podziemnym, zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie i opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 roku, jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom – Niemcom i Sowietom. Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazuje najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza” i powstanie warszawskie. Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki bohaterów, w tym także Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze.

METADATA-START
Wystawę można oglądać bezpłatnie do końca października na korytarzach kolskiego Ratusza Miejskiego.
Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanin
Kolanin
8 lat temu

Brawo Brawo. Szkoła podstawowa nr 1 bierze się do roboty. Szkoda, że muzeum słabo współpracuje z IPN, może warto byłoby spróbować by połączyć siły.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526