Przynieś mydło do Ratusza Miejskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 18.10.2015

mydloKażdego dnia 1.400 afrykańskich dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło, stąd pomysł akcji „Podaj mydło!” Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która dzięki mieszkance naszego miasta, radnej z Kaliskiego Przedmieścia, Teresie Brzoskiej trafiła także do Koła.

Medycy z Fundacji Redemptoris Missio pracują w najdalszych zakątkach świata. Wszyscy powracający stamtąd zwracają uwagę na katastrofalny stan higieny. Akcja „Podaj mydło!” polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Misjonarze często zabierają mydło ze sobą idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach. W szkole objętej przez Fundację programem „Adoptuj szkołę” siostra Alicja Adamska założyła dzieciom tzw. ”woreczki czystości”. Mają w nich szczotki i pasty z Akcji „Kup Pan szczotkę”, małe ręczniczki, teraz będą miały również mydło. Na przerwie myją zęby, a w klasach mają wiaderko z wodą i myją w nim ręce. Dzięki nauce w misyjnej szkole mogą nabrać nawyków, których nie nabyły w domu.

Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłej kostki mydła – my przekażemy ją dalej. Już 5 listopada z Poznania mydło wyruszy transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki. Chcielibyśmy aby Kameruńczycy mogli mieć mydło i chronić siebie i swoich najbliższych przed chorobami.

Mydło można przynosić do Ratusza Miejskiego w Kole i składać w holu przy Biurze Obsługi Interesanta – do 30 października br. Koordynatorem akcji na terenie Koła jest p. Teresa Brzoska – tel. 663 73 50 74.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526