Przedszkole nr 1 uroczyście otwarte

Autor: kurier-kolski.pl | 13.10.2015

Screen Shot 10-13-15 at 02.18 AMW sobotę miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kole przy ulicy Piaski – z udziałem przedstawicieli miejskiego samorządu, kuratorium oświaty, związków zawodowych, dyrektorów innych placówek oświatowych, społecznych, kulturalnych, darczyńców i przyjaciół placówki. Choć finansowanie z kredytów i lokalizacja nowego przedszkola od początku wzbudzały duże kontrowersje, rozpoczęta inwestycja musiała zostać skutecznie zakończona i musi jak najlepiej funkcjonować dla dobra miasta i jego najmłodszych mieszkańców.

 

Przedszkole nr 1, od lat funkcjonujące w starym i zniszczonym budynku przy ul. Szkolnej, od 1 września br. rozpoczęło funkcjonowanie w nowym budynku przy ul. Piaski. Ze względu na niewystarczającą ilość miejsc w przedszkolach i z wielu innych ważnych względów, było to oczekiwane wydarzenie. Inwestycję rozpoczęły poprzednie władze miasta, a zakończył obecny Burmistrz i Rada Miejska.

Screen Shot 10-13-15 at 02.10 AM

Screen Shot 10-13-15 at 02.15 AM

Screen Shot 10-13-15 at 02.16 AM

Nowoczesny, przestronny, słoneczny budynek otacza przyjazna infrastruktura – place zabaw, boiska, parkingi i tereny zielone. Sale zabaw są pięknie wyposażone. Dzieci mają do dyspozycji małą salę gimnastyczną. Funkcjonuje kuchnia. Obiekt zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Uczy się w nim i bawi kilkuset wychowanków, co rozwiązało problem braku miejsc w kolskich przedszkolach. Jest otwarty do godz. 17.00. Kadra przedszkolna powiększyła się, by sprostać opiece nad tak liczną rzeszą kolskich dzieci.

Screen Shot 10-13-15 at 02.10 AM 001

Screen Shot 10-13-15 at 02.11 AM

Screen Shot 10-13-15 at 02.12 AM 001

Screen Shot 10-13-15 at 02.12 AM

Screen Shot 10-13-15 at 02.13 AM

Tym, którzy przyczynili się do powstania przedszkola przy ul. Piaski, w sobotę serdecznie podziękowano. Burmistrz i pozostali goście gratulowali dyrekcji i życzyli kadrze dobrej pracy w nowym obiekcie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkich występach. Gościnnie zaśpiewały Wartaki”. Obecni wysłuchali kilka słów o zdrowym żywieniu dzieci, zgodnym z obowiązującymi normami. Mali kucharze częstowali przybyłych przekąskami. Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek i dyrektor Agnieszka Szymańska dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Obiekt został poświęcony. Zwiedzając obszerne, widne sale, goście uroczystości nie kryli zadowolenia z warunków, jakie stworzono w trosce o nasze dzieci.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

I’m not sure exactly why but this website is loading extremely slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a problem
on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.
cheap flights 34pIoq5

air tickets
3 lat temu

Great article.

expedia
3 lat temu

Its not my first time to go to see this website, i am visiting this web page dailly and take good data from here
everyday.

g rsacwgxy
3 lat temu

Hola! I’ve been reading your blog for a long time now and finally got the bravery
to go ahead and give you a shout out from Lubbock Tx! Just wanted
to mention keep up the good job!

vacek
8 lat temu

Jakie to teraz śmieszne za komuny otwierali obiekty pierwsi sekretarze PZPR, a teraz dopchali się czarni do władzy.

xyz
xyz
8 lat temu

Ale nasz burmistrz elegancko wygląda, jak zawsze

guci
guci
8 lat temu

Panie redaktorze, jak dobrze pamiętam za poprzedniego burmistrza pan krytykował pomysł umiejscowienia tego przedszkola i za szerokie korytarze jak na tak małe dzieci. Czyżby za nowego burmistrza Pan zmienił nagle zdanie? ciekawe…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526