Miejska Karta Seniora, Miejska Karta Rodziny i Kolska Karta Rabatowa

Autor: kurier-kolski.pl | 29.10.2015

26198_kartyBurmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek sukcesywnie wprowadził dla mieszkańców 3 lokalne programy: Miejską Kartę Seniora, Miejską Kartę Rodziny oraz w ostatnim czasie Kolską Kartę Rabatową. Wszystkie uprawniają do zniżek na towary i usługi świadczone przez kilkadziesiąt lokalnych podmiotów. Zaproponowanie mieszkańcom Kart to pomoc drobnej przedsiębiorczości w ożywieniu własnej działalności gospodarczej i ukłon w stronę kolan, dla których poszerza się możliwość korzystania z katalogu ofert naszych firm handlowych i usługowych. Jak rozwijają się te programy i czy kolanie z nich korzystają?

Zaproponowanie zameldowanym w Kole osobom po 60. roku życia Miejskiej Karty Seniora wspiera rozwój regionu a z drugiej strony wspomaga budżet domowy starszych osób. Z Karty korzysta już 1.211 naszych seniorów, posiadających rabaty w 37.sklepach, punktach usługowych i obiektach użyteczności publicznej. Wysokość udzielonego upustu jest różna, gdyż o jego wysokości decydują sami partnerzy programu.

Z Miejskich Kart Rodziny korzysta 59 rodzin mających na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Rabaty dla tej grupy zaoferowały 34 lokalne podmioty.

Najnowszy program – Kolska Karta Rabatowa, kierowany jest do honorowych dawców krwi oraz chorych na stwardnienie rozsiane. Wprowadzenie Kolskiej Karty Rabatowej zwiększy dostępność do oferty kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej, stworzy system zniżek i rabatów, które polepszą i ułatwią życie osób objętych programem. Uważam, że możemy choćby w ten sposób docenić HDK i pomóc chorym na SM– wyjaśnił Burmistrz. Kartę nabyło dotąd 7 osób, mogących korzystać ze zniżek na razie w 4 punktach.

Wszystkie programy są kierowane do osób zameldowanych w Kole na stałe, a przystąpienie wymaga złożenia pisemnego wniosku w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole – mieszczącego się w Ratuszu na piętrze, w pokoju nr 111 (tel. 63/ 26 27 539) i uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości jedynie 3,50 zł. Wydział udziela szczegółowych informacji o programach, zainteresowanych odsyłamy też na stronę internetową Urzędu www.kolo.pl, gdzie w zakładkach „Miejska Karta Rodziny”, „Miejska Karta Seniora” i „Kolska Karta Rabatowa” umieszczone są regulaminy, wykazy podmiotów oraz  wnioski. Zakładka jest na bieżąco aktualizowana. Wykaz partnerów danego programu każdy nabywca Karty otrzymuje na piśmie. Dodatkowo sklepy i obiekty, które udzielają zniżek, posiadają stosowne oznaczenia na drzwiach wejściowych oraz przy kasach.

Urząd na bieżąco prowadzi rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, by jak najliczniej przystąpili do programów. Każda, nawet niewielka zniżka, to dla mieszkańców ulga w domowym budżecie.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526