Kłodawa ma nowy Komisariat Policji

Autor: kurier-kolski.pl | 16.10.2015

Screen Shot 10-16-15 at 04.13 PM 00114 października br. odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku Komisariatu Policji w Kłodawie. Inwestycję zrealizowano ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, przy wsparciu środków samorządowych. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Wojciech Olbryś, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski wraz z zastępcami, władze samorządowe z powiatu kolskiego, mieszkańcy Kłodawy, klasy mundurowe, policjanci, a także gospodarze uroczystości: kolski Komendant insp. Wiesław Grzegorczyk i Komendant kłodawskiej jednostki podinsp. Jerzy Robaszewski. Nowy budynek to obiekt spełniający współczesne standardy techniczne i funkcjonalne, przyjazny dla obywateli, w którym także policjanci będą mieli lepsze warunki pracy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie celebrowaną przez kapelana wielkopolskich policjantów ks. prałata Stefana Komorowskiego oraz kapelana kolskich policjantów – ks. kanonika Józefa Wronkiewicza w intencji policjantów i pracowników cywilnych powiatu kolskiego.

Screen Shot 10-16-15 at 04.11 PM

Screen Shot 10-16-15 at 04.11 PM 001

Screen Shot 10-16-15 at 04.12 PM

Screen Shot 10-16-15 at 04.12 PM 001

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz mundurowych oraz zaproszonych gości w asyście orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kompanii Honorowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przed budynek nowego Komisariatu Policji w Kłodawie, który od dnia dzisiejszego mieści się przy ul. Juliana Tuwima 15.

Screen Shot 10-16-15 at 04.10 PM

Screen Shot 10-16-15 at 04.13 PM

Screen Shot 10-16-15 at 04.13 PM 002

Podczas przemówień Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciecha Olbrysia, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, Senatora RP Ireneusza Niewiarowskiego oraz reprezentującego władze samorządowe powiatu kolskiego Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka usłyszeć można było ogromne zadowolenie i dumę z tytułu ukończenia budowy nowego obiektu policji, którego początki sięgają aż 2004 roku. Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Wiesław Grzegorczyk także wyraził wielką satysfakcję z okazji ukończenia inwestycji, która w znaczący sposób usprawni pracę kłodawskich funkcjonariuszy. Komendant Grzegorczyk podkreślił, iż nowy budynek nie powstałby gdyby nie Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, a także gorąco podziękował wszystkim samorządom z terenu powiatu kolskiego, które wsparły budowę.

Screen Shot 10-16-15 at 04.13 PM 003

Po oficjalnym otwarciu budynku, tj. przecięciu wstęgi i poświęceniu komisariatu przez Kapelanów Policji, nastąpiło zwiedzanie pomieszczeń, w którym na co dzień będą pracować policjanci z Kłodawy.

Screen Shot 10-16-15 at 04.14 PM

Nowa siedziba kłodawskich mundurowych to obiekt nowoczesny, stwarzający komfortowe warunki pracy dla policjantów i pracowników oraz godne miejsce przyjęć obywateli. Został zaprojektowany w taki sposób, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy, zarówno w wymiarze krajowym, jak i europejskim.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526