Czy obok osiedla Kolejowa powstanie wielka galeria handlowa?

Autor: kurier-kolski.pl | 08.10.2015

galeria KołoSpółka grupy PKP Xcity Investment zajmująca się zagospodarowywaniem wolnych terenów tej firmy, szczególnie tych blisko dworców kolejowych, opracowała projekt developerski dla naszego miasta i ma w swoich planach zrealizowanie w ciagu kilku lat galerii handlowej w Kole na wolnym terenie wzdłuż torów od dworca PKP do terenu MZEC-u (kotłowni miejskiej) przy ul. ks. Opałki. Park handlowy ma mieć powierzchnię komercyjną 6.600 m.kw. na 1,65 ha gruntów. Ma tam być ciąg sklepów wzdłuż ulicy oraz parkingi i drogi wewnętrzne. Inwestycja o wartości blisko 10 MLN.EUR ma być ukończona za 4 lata. Takie są plany. Czy uda się je zrealizować?

 

Xcity Investment, spółka która w Grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami, ogłosi w najbliższym czasie postępowania dla 15 nowych projektów w całej Polsce. Będą to kolejne projekty w ramach portfolio, którego łączna wartość szacowana jest na 8,84 mld EUR. Dołączają one m.in. do 7 obecnie realizowanych projektów oraz 3 będących w trakcie rokowań. Jedną z nowych inwestycji Xcity chce zrealizować w Kole, na terenie wzdłuż torów od dworca PKP do terenu MZEC-u (kotłowni miejskiej). Na 1,65 ha gruntów na stanąć długi ciąg sklepów wraz z parkingami i drogami wewnętrznymi o wartości blisko 10 mln.EUR.

galeria Koło wizual

galeria 2

Inwestycja ta wpisałaby się znakomicie w planowany na przyszły rok remont generalny ciągu ulic ks. Opałki oraz Składowej, czyli tak zwanej „małej obwodnicy” Koła, którą przebiega obecnie najcięższy ruch ciężarowy do dzielnicy przemysłowej naszego miasta. Po latach rozjeżdżania przez ciężkie TIR-y, drogi te są w fatalnym stanie, a głębokość kolein jest porażająca. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole radni podjęli decyzję intencyjną, by przeznaczyć 1.300.000 zł. z przyszłorocznego budżetu na dofinansowanie remontu przez Powiat Kolski tego ciągu komunikacyjnego. Ogólna wartość całego remontu ma wynieść blisko 5 mln.zł. Inwestycja została zgłoszona przez Powiatowy Zarząd Dróg do dofinansowania w kwocie blisko 2,5 mln.zł. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

20151002_115536

Źródło: PKP S.A. oraz Xcity Investment

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zygi
zygi
8 lat temu

Moze w końcu jakies fajne markowe sklepy bedą tam i nie będzie trzeba jezdzić do dużych miast 🙂

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Teraz w tym miejscu sa obskurne garaże z blachy i jakies działki z warzywkami czyli ogolnie jeden wielki syf i bylo by to super jak tam pobuduja taki obiekt.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526