Beata Szydło mówiła o wielkim sukcesie drużyny OSP Dobrów [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.10.2015

IMG_8752Kandydatka na Premiera Beata Szydło (PiS) dziś z samiutkiego rana, bo już o godz. 7.00, odwiedziła położoną blisko Koła (nieco ponad 20 km) gminę Władysławów (pow. turecki), która sąsiaduje z Gminą Kościelec. Tam w remizie OSP spotkała się z mieszkańcami i zjadła razem z druhami-ochotnikami wspólne śniadanie, a potem udzieliła mediom krótkiego wywiadu. Wśród przybyłych na spotkanie nie zabrakło także mieszkańców Koła i powiatu kolskiego.

Przyjazd tak znanej osobistości z Warszawy do niewielkiego Władysławowa wywołał w nim nie lada sensację. Już od samego rana, gdy jeszcze było ciemno, na rynku, pod siedzibą miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, kłębił się tłum ludzi, szczególnie dziennikarzy z kamerami, aparatami i mikrofonami ze wszystkich możliwych stacji telewizyjnych i radiowych oraz z lokalnych mediów. Wraz z wieloma mieszkańcami Władysławowa i nie tylko, z władzami gminy oraz działaczami czekali tu na przyjazd wytypowanej przez PiS na Premiera Beaty Szydło.

IMG_8698

OBEJRZYJ POD SPODEM RELACJĘ FILMOWĄ Z WIZYTY BEATY SZYDŁO:

Wśród przybyłych na spotkanie był szef kolskich struktur partii i równocześnie radny Rady Powiatu Kolskiego  Leszek Galemba oraz grupa mieszkańców miasta Koła, wśród których chyba najbardziej rozpoznawalna była radna miejska Wioleta Skrzypczak.

IMG_8709

Przed remizą OSP we Władysławowie Beatę Szydło witał ubrany w mundur strażacki wicestarosta turecki Ryszard Bartosik wraz z władzami gminy, miejscowymi radnymi oraz działaczami PiS z całego rejonu. Starosta Bartosik wręczył jako prezent potencjalnej Premier bryłę węgla brunatnego z kopalni w Turku, prosząc o ratowanie kopalni i elektrowni przed zamknięciem. Następnie wszyscy udali się na piętro budynku, gdzie w okazałej sali już czekały przygotowane stoły z kanapkami.

Screen Shot 10-23-15 at 04.39 PM 001

Screen Shot 10-23-15 at 04.40 PM 001

IMG_8712

Po zjedzeniu śniadania z druhami OSP i mieszkańcami, kandydatka na Premiera poświęciła chwilę na komentarz i rozmowę z dziennikarzami. Mówiła o ciężkiej pracy, trudzie strażaków-ochotników, zawsze gotowych do akcji oraz wspomniała i pozdrowiła własną jednostkę OSP, z miejscowości, z której pochodzi. Beata Szydło wspomniała też o wielkim sukcesie druhów z powiatu kolskiego, z sąsiadującej z Władysławowem Gminy Kościelec, z OSP w Dobrowie, którzy wygrali tegoroczne ogólnopolskie zawody pożarnicze. Sukces był podwójny, bo drużyna OSP Dobrów została mistrzami Polski w kategorii zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Postawiła ich za przykład sukcesu wspólnego działania.

Źródło: www.facebook.com/OspDobrow

Źródło: www.facebook.com/OspDobrow

IMG_8747

IMG_8731

IMG_8750

Od dziennikarzy padło także pytanie o przyszłość Elektrowni w Turku, czy gdyby została Premierem, będzie zabiegać o jej dłuższe funkcjonowanie. Warto przypomnieć, że tureckiej Elektrowni i Kopalni oraz firmach z nimi kooperujących pracuje wiele osób z Koła i powiatu kolskiego, które także są zagrożone utratą pracy w razie likwidacji tych firm. Beata Szydło powiedziała, że jeśli otrzyma niezbędne poparcie i zaufanie, zrobi wszystko, by sprawę załatwić pozytywnie.

IMG_8768

Na zakończenie specjalny gość odwiedziła garaże miejscowej OSP, gdzie władze strażackie i gminne pochwaliły się nowoczesnymi samochodami strażackimi, a paparazzi mieli możliwość zrobienia Beacie Szydło zdjęć za kierownicą czerwonego wozu pożarniczego.

IMG_8761

Z Władysławowa kandydatka na Premiera udała się przez Turek do niewielkiego, ale urokliwego miasteczka Warta w woj. łódzkim.

4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Dobrów górą!!!!!!!!!

xyz
xyz
8 lat temu

…. a najlepiej na szefa FIFA…

xyz
xyz
8 lat temu

…. i na prezydenta też….

xyz
xyz
8 lat temu

No to …Wioletta na premiera!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526