Radni rozpatrzą 5 skarg: na burmistrza, na dyrektora MDK i na dyrektorkę MOPS

Autor: kurier-kolski.pl | 28.09.2015

RatuszXIV Sesja Rady Miejskiej w Kole, która odbędzie się już jutro, w środę, 30 września br. o g. 13.00 w kolskim Ratuszu, zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco, bo przebiegnie pod znakiem rozpatrywania przez radnych aż 5 skarg złożonych na ich ręce przez dwie mieszkanki naszego miasta: Monikę Ł. i Agatę M. Trzyz nich są na poczynania burmistrza Maciaszka, jedna na pracę MOPS i jej dyrektorki, a kolejna na dyrektora MDK. Co ciekawe, Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej na czele z jej Przewodniczącym radnym Marcinem Janiakiem, rekomenduje radnym na odrzucenie tych skarg i uznanie ich za bezzasadne. Co zrobią radni?

 

Spore emocje mogą pojawić się już w pierwszej części sesji, ponieważ pod obrady radnych wracają ponownie dwie uchwały finansowe, które na poprzedniej sesji nie uzyskały ich aprobaty. Czy teraz radni zmienią zdanie?

Burmistrz Koła Stanisław MaciaszekCiekawy projekt złożył do Rady Miejskiej burmistrz Stanisław Maciaszek, który wystąpił do radnych o przyznanie przez miasto pomocy w wysokości 1.300.000 zł. dla Powiatu Kolskiego na realizację w 2016 roku kompleksowej przebudowy przez powiat ciągu ulic Opałki i Składowej, tworzących tak zwaną „małą obwodnicę miasta”, którą jeżdżą do strefy przemysłowej Koła ciężkie samochody dostawcze, omijając tym samym centrum i nie wjeżdżając w głąb osiedli mieszkaniowych wielorodzinnych. Obie drogi są już bardzo mocno zniszczone i wymagają natychmiastowego remontu generalnego, który łącznie, wg. wyliczeń, ma kosztować łącznie blisko 5 mln. zł., z czego powiat ma pokryć 1.202.716 zł., miasto Koło 1.300.000 zł, a resztę w kwocie 2.482.715 zł. ma pokryć dotacja z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020. Jeśli kolscy radni miejscy zadeklarowaliby przekazanie na tę inwestycję swojego udziału, Zarząd Powiatu Kolskiego wystąpi o dotację i jest duża szansa na szybkie zrealizowane tego zadania.

Jak już wspominaliśmy na początku, zapewne emocje sięgną zenitu podczas rozpatrywania przez radnych aż 5 skarg dwóch mieszkanek naszego miasta, które wpłynęły na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej. Wszystkie one trafiły do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, która zapoznała się z nimi, przeprowadziła w każdej ze spraw analizę skargi oraz wydała decyzję. Jaką? Członkowie Komisji nie dopatrzyli się w ani jednej ze skarg okoliczności uzasadniających uznanie którejkolwiek z nich za prawdziwą. Dlatego Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański przedstawia na sesję projekty uchwał, które zakładają odrzucenie wszystkich 5-ciu skarg. Projekty te opierają się na opinii Komisji Rewizyjnej na czele z jej Przewodniczącym radnym Marcinem Janiakiem, w których radni skupieni w tej Komisji uznają wszystkie skargi za niezasadne i wnoszą o ich odrzucenie przez radnych.

sesja 2

Na pewno wielu z naszych Czytelników jest ciekawych czego dotyczą przedmiotowe skargi. Pierwsza z nich, złożona przez mieszkankę Koła Monikę Ł., jest skargą na działanie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole w kilku aspektach. Kolejne skargi złożone do Rady Miejskiej przez inną mieszkankę Koła, Agatę M., dotyczą:

1) zatrudnienia nowej Sekretarza Miasta Koła przez burmistrza, gdzie skarżąca twierdzi, że to zatrudnienie było zrobione niezgodnie z obowiązującym prawem,

2) zatrudnienia przez burmistrza  inspektora ds. kadrowych w Urzędzie Miejskim w Kole (czyli nowej kadrowej), gdzie skarżąca twierdzi, że to zatrudnienie było zrobione niezgodnie z obowiązującym prawem,

3) skargi na działanie Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Kole w zakresie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na stanowisko specjalisty ds. kadr, obsługi kancelarii i archiwizacji dokumentów w Miejskim Domu Kultury w Kole, gdzie skarżąca twierdzi, że były tam nieprawidłowości,

4) skargi na działanie Burmistrza Miasta Koła w zakresie powołania poprzedniego Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, gdzie miały być nieprawidłowości.

A co sądzą o tym nasi Czytelnicy? Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
maryna
maryna
8 lat temu

Burmistrz nie wchodzi w układy siwy i będą bruzdzic jak Niesiolowski

vacek
8 lat temu

To bzdurne oskarżenia . Burmistrz działa dla miasta Koła ,stara się by wyjść z długów jakie zostawił poprzednik. Nie pozwala sobie na układy i przeciwnicy nie mogą się z tym pogodzić. Dajmy Burmistrzowi więcej zaufania jako mieszkańcy, bo zwolennicy Drożdżewskiego nadal nie odpuszczają..

kriss
kriss
8 lat temu

Ciekawe czy te skargi sa słuszne czy radni ida burmistrzowi zwyczajnie na reke ??

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526