Poznański działacz „Solidarności” biegł przez Koło by wesprzeć Kulturę [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.09.2015

IMG_7831Romuald Piechocki, pracownik poznańskiego Teatru Wielkiego oraz działacz niedawno utworzonej Sekcji Kultury Wielkopolskiego Regionu NSZZ „Solidarność” w Poznaniu, w proteście przeciwko niskim pensjom w kulturze, braku podwyżek oraz złemu traktowaniu pracowników tego sektora biegnie z Poznania do stolicy kraju z petycją od ludzi kultury do Ministrów oraz Prezydenta RP. Wczoraj mijał nasze miasto Koło. Spotkaliśmy go na kolskim Starym Rynku, tuż pod Ratuszem.

 

Pan Romuald biegnie do Ministra Dziedzictwa Narodowego oraz do Ministra Finansów z hasłem „SOS dla kultury”. Ma także umówione spotkanie w Pałacu Prezydenckim z doradcą nowego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wszystkim chce wręczyć adresowane do nich listy z żądaniami środowisk kultury. Swoją inicjatywą chce przykuć uwagę mediów i zwyczajnych Polaków, że od 8 lat pracownicy szeroko rozumianej kultury nie mieli podwyżek, a ich płace są poniżej średniej krajowej.

IMG_7826

Romualda Piechockiego w czasie jego biegu wspierają działacze „Solidarności” i pracownicy kultury z miast i miejscowości, które mija po drodze. Wyruszył z Poznania 2 września, a do Warszawy planuje dotrzeć 10 września około południa.

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi działacza „Solidarności” i zapoznania się z żądaniami środowiska Kultury tu pod spodem:

Tekst, foto i wideo:
Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
8 lat temu

Powodzenia

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Niewielu jest tak odwaznych i gotowych na poswiecenia dla ogolu.Dziekujemy!!!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526