Nowe lampy na kolskim Starym Rynku!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2015

1Wszystkie lampy oświetlające kolski Stary Rynek  otrzymały wczoraj i dziś nowe, dużo ładniejsze oprawy. Zastąpiły one 18.letnie, brudne, pożółkłe stare klosze, które bardziej szpeciły niż zdobiły serce miasta. Jest to realizacja starań i obietnicy burmistrza Stanisława Maciaszka z początku tej kadencji, a więc sprzed kilku miesięcy. Nowe lampy na kolskiej Starówce to część wdrażanego przez włodarza planu uatrakcyjnienia i rewitalizacji najstarszej części Koła. 35 stylowych opraw zostało założonych tak jak uzgodnił burmistrz Maciaszek, czyli bezpłatnie dla miasta przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Sami oceńcie, czy te piękne oprawy zwieńczone koroną nie pasują bardziej do Rynku 650.letniego królewskiego miasta Koła?

 

Stylizowane lampy na kolskim Rynku zostały założone przy okazji remontu jego nawierzchni kilkanaście lat temu. Same lampy były ładne, ale klosze już niestety nie. Nie dość, że były bardzo proste, skromne, żeby nie powiedzieć – prymitywne, to na dodatek pleksa, z której były zrobione, bardzo szybko zżółkła pod wpływem słońca i innych czynników atmosferycznych. W końcu oprawy na kolskiej Starówce zamiast zdobić, zaczęły straszyć brzydotą (patrz zdjęcie pod spodem).

3

5

2

4

Nowe 35 stylowych opraw nie tylko zachwyca swoim pięknem, ale także ma jeszcze jedną zaletę – nie świeci do góry, w okna domów przy których stoją. Bardzo cieszą się z tego mieszkańcy kamienic na Rynku, bo teraz będą mieć w swoich mieszkaniach lepsze zaciemnienie w nocy. Zgłaszali takie prośby do burmistrza i teraz zostało to zrealizowane. Do tego zrealizowane bez żadnych kosztów dla budżetu naszego miasta.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
vacek
8 lat temu

Jestem pełen uznania dla Burmistrza. Nie tylko lampy , ale i budynki zaczynają lśnić nowością. Dziwię się że tyle jadu jest w garstce ludzi ,co do Jego powolnych dokonań mimo strasznego długu po poprzedniku.

maryna
maryna
8 lat temu

Przyznac muszę że Kurier Kolski czyta się z przyjemnością w przeciwieństwie do Przeglądu Koninskigo tam tylko jad ,manipulacja faktami ì walić w Burmistrza bo nie wchodzi w układy z sitwa i chce
mu się pracować i tego samego wymaga od współpracowników

dec
dec
8 lat temu

Nie na wszystkim można i trzeba robic oszczedności.Na tej czesci Koła kilkadziesiąt lat oszczędzano. I wystarczy.

kol-anka
kol-anka
8 lat temu

To ma wyglądać ale dać przede wszystkim oszczędności !
Po roku pochylimy się nad tematem i powiemy Mieszkańcom Koła ile pieniążków zaoszczędziliśmy !

Kuba
8 lat temu

Zobaczyłem w Internecie i z ciekawości pojechałem zobaczyć ten wystrój Starego Rynku. Trzeba przyznać, że wymiana kloszy i oświetlenia na LED dodaje uroku temu zabytkowemu miejscu – Starówce. Prośba do pijanych osiłków, nie wyżywajcie się na słupkach, lampach, koszach, a w pożytecznej pracy na rzecz miasta.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Pięknie komponują sie z zabytkowymi kamienicami. Brawo!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526