Jak wygląda w środku nowe Przedszkole Miejskie przy ul. Piaski?

Autor: kurier-kolski.pl | 03.09.2015

Screen Shot 09-03-15 at 10.00 PM 001Ruszyła działalność nowego Przedszkola Miejskiego przy ul. Piaski w Kole. Obszerny, nowy budynek z zewnątrz wygląda okazale, choć niestety mało ciekawie architektonicznie. Skromna i bardzo prosta architektura gmachu nie przypomina, że żyjemy w XXI wieku, nie zdobi on tej części miasta, a mimo to w ten obiekt wpompowano 7 mln. zł. – większość z kredytów. Niedawno pokazywaliśmy wygląd zewnętrzny, a teraz prezentujemy wnętrza oraz urządzenia zabawowe na placu.

 

Od przedwczoraj dzieci uczęszczają do tego nowego obiektu, przestronnego, naturalnie oświetlonego, wyposażonego w nowoczesne meble i zabawki, posiadającego kompleksową infrastrukturę wymaganą dla tego typu placówek.

W 9. klasach przygotowane są miejsca dla przeszło 220. dzieci, objętych opieką aż do godz. 17.00. Każda sala wyposażona jest w sanitariaty. Dzieci niepełnosprawne na piętra dowozi winda. Działa kuchnia. Możliwość prowadzenia ćwiczeń ruchowych daje sala gimnastyczna.

Wokół obiektu są już chodniki i przeszło 50 miejsc parkingowych, zaspokajających potrzeby kadry i rodziców. Do końca miesiąca zakończone zostaną prace związane z ogrodzeniem przedszkola i wykonaniem zewnętrznego placu zabaw, a ich nieco wydłużony czas realizacji wyniknął z procedur przetargowych. Wiadomo już, że w dalszych planach jest wybudowanie odcinka drogi stanowiącej przedłużenie ul. Piaski (od ul. Kolejowej do przedszkola) z miejscami parkingowymi wzdłuż ulicy, a w jeszcze odleglejszej perspektywie planowane jest włączenie ciągu do ul. Towarowej.

 

Screen Shot 09-03-15 at 10.00 PM

Screen Shot 09-03-15 at 10.26 PM

Screen Shot 09-03-15 at 10.02 PM

Oprac.: M. Kozajda
Foto: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526