Grand Prix w tenisie ziemnym kobiet zakończony

Autor: kurier-kolski.pl | 11.09.2015

24532_t229 sierpnia odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Burmistrza Miasta Koła w Tenisie Ziemnym Kobiet. W kategorii do 35 lat wygrała ponownie Anna Andre przed Oliwią Łaskarzewską i Aleksandrą Kowalczyk. Identyczne miejsca zajęły wymienione wyżej zawodniczki w klasyfikacji generalnej.

 

W kategorii +35 ostatni turniej decydował o wszystkim. Zawodniczka wygrywając go mogła także triumfować w całym cyklu. Tenisistką tą okazała się Joanna Stelmasik, która w finale pokonała Renatę Wożniak 6:3 6:1. Po podliczeniu punktów przez sędziego głównego Ryszarda Szymankiewicza okazało się, że różnica między wymienionymi paniami to 1 punkt. 3 miejsce zajęła Justyna Kurzawa, a 4 Agnieszka Kowalska. 5 miejsce przypadło Grażynie Dereń, a 6 dla Agnieszki Zasadzińskiej.

I tak oto dobiegła do końca rywalizacja pań na kortach po rozegraniu 4 turniejów. Były to zmagania pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Nawiązały się nowe znajomości, a może i przyjaźnie. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie turnieju wygłoszone przez organizatora Roberta Woźniaka oraz ogłoszenie oficjalnych i końcowych wyników przez sędziego głównego Ryszarda Szymankiewicza.

Nagrody wręczali sponsorzy turnieju: właściciel firmy „Andre Abrasive Articles” Robert Andre, prezes firmy „Agronas” Antoni Żurawik oraz fundatorka pucharów za rozegranie najdłuższego meczu w całym cyklu radna miejska  Halina Musiałek. Puchary w tej konkurencji otrzymały Renata Woźniak oraz Justyna Kurzawa, a mecz pomiędzy tymi paniami trwał 2 godziny i 43 minuty.
Klasyfikacja punktowa po 4 turniejach (3 najlepsze występy w cyklu)

Kat. do 35 lat:

 1. Anna Andre (Koło) 90 pkt.
 2. O.Łaskarzewska (Konin) 82 pkt.
 3. A.Kowalczyk (Osiek Mały) 72 pkt.
 4. M.Baranowska (Konin) 21 pkt.

Kat. +35 lat:

 1. Joanna Stelmasik (Koło) 83 pkt.
 2. Renata Woźniak (Koło) 82 pkt.
 3. Justyna Kurzawa (Konin) 79 pkt.
 4. Agnieszka Kowalska (Poznań) 63 pkt.
 5. Agnieszka Zasadzińska (Koło) 61 pkt.
 6. Małgorzata Goździkowska (Koło) 40 pkt.
 7. Małgorzata Górecka (Konin) 21 pkt.
 8. Grażyna Dereń (Koło) 20 pkt.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526