Debata Społeczna o bezpieczeństwie w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2015

Screen Shot 09-25-15 at 11.41 AM 00122 września w Starostwie Powiatowym w Kole zorganizowana została pierwsza w tym roku na terenie naszego powiatu Debata Społeczna. W spotkaniu, którego głównym celem było bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kolskiego udział wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Dariusz Dymek, lokalne władze samorządowe reprezentowane przez Starostę Powiatu Kolskiego Wieńczysława Oblizajka, Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek, Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Wiesław Grzegorczyk, przedstawiciele klas mundurowych oraz mieszkańcy miasta i powiatu.

 

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rzymkowski na wstępie przypomniał ideę Debat Społecznych realizowanych przez policjantów na terenie całego kraju. Komendant podkreślił, że każdy sygnał ze strony opinii publicznej ma dla Policji ogromne znaczenie i stanowi fundament do konstruktywnego budowania mechanizmów zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa.

Screen Shot 09-25-15 at 11.41 AM 002

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Wiesław Grzegorczyk przedstawił dane statystyczne dotyczące przestępczości w naszym powiecie. Kolejnym punktem spotkania była dyskusja i pytania oraz postulaty od społeczeństwa. W trakcie dyskusji zostały poruszone między innymi tematy związane z: cyberprzestępczością i obrażaniem osób poprzez obraźliwe i nieprawdziwe wpisy na portalach społecznościowych, dodatkowym oznakowaniem i zabezpieczeniem przejść dla pieszych w rejonie szkół, specyfiką ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń na terenie lasów państwowych (m.in. kradzieże drzew i podpalenia) oraz wskazano miejsca i instytucje, gdzie można zgłosić nieprawidłowe postępowanie funkcjonariusza Policji.

Screen Shot 09-25-15 at 11.41 AM

Na wszystkie zadawane pytania udzielali odpowiedzi organizatorzy debaty. Niektóre spostrzeżenia i wnioski wymagające szerszego wyjaśnienia zostały zanotowane i po przeanalizowaniu zostaną podjęte odpowiednie działania.

Komendant Powiatowy zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa będą analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby. Podczas przemówień przedstawicieli władz samorządowych naszego powiatu, spłynęły na ręce szefa kolskich policjantów serdeczne podziękowania za bardzo dobrą współpracę i działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu kolskiego.

Screen Shot 09-25-15 at 11.40 AM

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy debaty mogli wypełnić anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymowski wystosował apel o właściwe korzystanie z portali społecznościowych i nie umieszczanie krzywdzących drugą osobę wpisów. Natomiast insp. Wiesław Grzegorczyk złożył serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom powiatu kolskiego za udział w debacie i zapewnił o możliwości zgłaszania wszelkich problemów bezpośrednio w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Źródło: KPP w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526