Czy pamiętacie puszczanie latawców?

Autor: kurier-kolski.pl | 16.09.2015

dwedW najbliższą sobotę 19 września br. odbędzie się Święto Latawca. Organizatorem zawodów jest Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość”, a współorganizatorami Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Impreza odbędzie się od godz. 10.00 (zapisy od godz. 9.00) na kolskich błoniach, za przystanią kajakową. W zawodach mogą brać udział  dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, a warunkiem uczestnictwa jest przyjście z własnoręcznie wykonanym LATAWCEM PŁASKIM.

 

Zawody zostaną rozegrane w kategorii latawce płaskie, a ich oceny i lotu dokona Komisja Sędziowska, wg kryteriów:  oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały; staranność wykonania, zdobienie, ogólna estetyka,  poprawność lotu, stateczność, wrażenia wizualne, wysokość lotu.

W przypadku niesprzyjającej pogody loty zostaną odwołane, a kolejność miejsc zostanie ustalona na podstawie oceny stacjonarnej latawców. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje recepcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Program „Święta latawca”          

  • 9:00 – 10:00  – rejestracja zawodników
  • 10:00 – oficjalne otwarcie   zawodów
  • 10:30 – 11:30 – loty latawców  płaskich
  • 12:00 – ogłoszenie wyników, dekoracja  i  zakończenie  zawodów .

Szczegółowy regulamin zawodów na http://www.mosir.kolo.pl/

24604_swietolatawca

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526