76.rocznica bombardowania dworca kolejowego w Kole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2015

2Dziś 2 września – 76.rocznica bombardowania dworca kolejowego w Kole. Ten dzień był faktycznie pierwszym dniem II wojny światowej w naszym mieście. Dodajmy – tragicznym dniem dla wielu osób i rodzin. Władze miasta i powiatu złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w miejscach pamięci, poczynając od tablicy pamiątkowej na budynku dworca PKP.

 

Po momencie złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą na dworcu kolejowym, między przybyłymi rozgorzała dyskusja historyczna. Burmistrz Stanisław Maciaszek opowiadał zasłyszane w czasie swojej kariery na kolei historie z czasów II wojny związane z obsługą kolskiego dworca oraz obiecał regionalistom kolskim zorganizować wyjazd do Poznania, gdzie – zdaniem włodarza – można uzyskać ciekawe informacje o historii Koła z tego okresu oraz pozyskać stare fotografie sprzed blisko 80 lat.

4

3

5

6

Tekst, foto i wideo: Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanin
Kolanin
8 lat temu

A nie składano wiązanek kwiatów przy pomniku /nagrobku/ na cmentarzu komunalnym?

ziuta
ziuta
8 lat temu

Mnie zachwyciło ubranie Pani Dyrektor biblioteki. Te rybaczki z kokardkami i czerwona bluzeczka w paseczki są poprostu genialne na uroczystosc skladania kwiatów pod tablica poległych.
Na dodatek bardzo pasuja do garniturow Pana starosty i Pana burmistrza.Musze sie powzorowac,bo to widac moda wysokich lotów.

kolanin
8 lat temu

Do redaktora–masz może Pan fotki z Grzegorzewa z uroczystosci wybuchu 2wojny światowej?–wstaw Pan będzie porównanie

kolanin
8 lat temu

Do Anonima i nie tylko–widziałeś fotki z uroczystosci w Grzegorzewie?–i tych maluszków co składają kwiatki,jaka powaga–aż rece same składają się do oklasków!!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Co sie dziwisz kolanin.Takie teraz jest w szkolach najczesciej „wychowanie patriotyczne” czyli jego brak

kolanin
8 lat temu

Jak do komisji na referendum–to zgłosiło się aż 14 różnych organizacji{bo kasa}-a jak uczcić Tych co zginęli podczas bombardowania–i rocznicę wybuchu 2 wojny światowej to widać na filmiku kto przyszedł–bez komentarza–ps,nawet z najbliżej szkoły–{zespół szkół}nie było delegacji–brawo nauczyciele od historii !!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526