Oświadczenie MKS „Olimpia Koło” w sprawie zajść na Stadionie Miejskim

Autor: kurier-kolski.pl | 01.08.2015

olimpia kołoNie ustaje konflikt między dyrekcją MOSiR w Kole a MKS  „Olimpia Koło”. Po ostatnich publikacjach i oświadczeniu wydanym przez p.o. Dyrektor MOSiR Małgorzatę Łukasik, także Prezes Olimpii Przemysław Galiszkiewicz wraz z trenerem kolskich piłkarzy Tomaszem Mikusikiem przekazali nam własne oświadczenie, w którym podważają słowa zarządzającej MOSiR-em i nie zgadzają się z jej stanowiskiem.

 

OŚWIADCZENIE MKS OLIMPII KOŁO

MKS Olimpia Koło odnosząc się do artykułu MOSIR Koło zawartego na stronie kurier-kolski.pl dotyczącego oprysku na płycie boiska pragnie poinformować, że nieznajomość z zakresu stosowania oprysku i terminów kiedy można użytkować boisko po dokonanym oprysku jest olbrzymia.

Jak można przeczytać w artykule Pani P.O. Dyrektor Małgorzaty Łukasik: „nie minął okres KARENCJI”.
Dla informacji Pani Dyrektor: OKRES KARENCJI jest to okres od dnia ostatniego zabiegu czyli od dnia oprysku do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji. W tym przypadku nie dotyczyło to nas ponieważ nikt trawy skoszonej nie będzie jadł. Ważniejszym jest OKRES PREWENCJI dla ludzi, pszczół i zwierząt czyli okres od zastosowania środka do dnia w którym na obszar na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta. Tu pragniemy poinformować, że przed wejściem na płytę boiska zapoznaliśmy się z różnymi środkami stosowanymi do oprysku i okres PREWENCJI nie wynosił więcej niż 1 dzień (wyłącznie do wyschnięcia preparatu na roślinie i wyparowaniu). Pragniemy podkreślić, że pomimo to na płytę nie wchodziliśmy przez okres 14 dni od zastosowania oprysku. W tym miejscu mamy jeszcze jedno pytanie:

1.Dlaczego pomimo zakazu jeden z pracowników w tym dniu wykonywał pracę na płycie boiska bez zastosowania chociażby maski ochronnej czy jego zdrowie i życie jest mniej warte niż troska o zdrowie i życie zawodników i trenera MKS Olimpii Koło???

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za wykazanie zdrowego rozsądku i zaznajomienia się z możliwością korzystania z płyty, a stosowaniem środków do oprysku. Dzięki temu już normalnie trenujemy na płycie głównej, a osoby które nas tak bardzo nie lubią i krytykują naszą działalność pragniemy poinformować, że prowadzimy stałe zajęcia treningowe dla ok. 300 osób, w tym roku powstaje dzięki naszej inicjatywie 3 rocznik klasy sportowej o profilu piłka nożnej, wprowadziliśmy juniorów młodszych do elitarnej ligi wojewódzkiej juniorów, a seniorzy praktycznie przez cały okres naszej działalności są czwartoligowcami co na nasze możliwości finansowe, organizacyjne i infrastrukturalne to naprawdę niezłe osiągnięcie. W drużynie seniorów ok. 90% zawodników to wychowankowie i pokusimy się o fakt, że w żadnej innej drużynie grającej z nami w lidze nie ma tylu miejscowych zawodników!!! Wiemy, że wszystkich malkontentów nie zadowolimy, ale my stawiamy na pracę z dziećmi i młodzieżą, ażeby zagospodarować im wolny czas.

Możemy w następnym roku zrobić 3 ligę, likwidując 9 grup młodzieżowych, wysyłając dzieci do prywatnych szkółek promowanych przez Panią Łukasik (Akademia Reissa). Całą kwotę dotacji przeznaczymy na drużynę seniorów pozyskując zawodników z zewnątrz. Jednak obecny zarząd i trenerzy pod tym faktem się nie podpiszą.

Z wyrazami szacunku:

Prezes MKS Olimpii Koło Przemysław Galiszkiewicz
Trener I drużyny Tomasz Mikusik

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526