Specjalna strefa ekonomiczna w Kole coraz bliżej!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.07.2015

Burmistrz Koła Stanisław MaciaszekBurmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek zamieścił na miejskiej stronie internetowej informację o postępach swoich zabiegów, spotkań i rozmów w sprawie utworzenia w naszym mieście Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której mielibyśmy dużo większą szansę na przyciągnięcie inwestorów i utworzenie nowych miejsc pracy. W ślad za tą informacją, przekazujemy te dobre wieści naszym Czytelnikom.

 

„Pragnę poinformować mieszkańców miasta, że w dniu dzisiejszym złożyłem wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o objęcie nieruchomości położonej w Kole przy ulicy Klonowej statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – pisze burmistrz Maciaszek –  Zgłoszenie wiąże się z podjętą Uchwałą Nr IX/72/2015 Rady Miejskiej w Kole z dnia 26 maja 2015 roku w sprawie wyrażenia zgody na objęcie nieruchomości położonej w Kole przy ulicy Klonowej statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejnym etapem w trybie postępowania jest rozpatrzenie wniosku przez Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i uzyskanie zgody Rady Ministrów.

Jestem głęboko przekonany, że objęcie ww. nieruchomości statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stworzy możliwość lepszego, przede wszystkim efektywniejszego wykorzystania terenów inwestycyjnych w mieście. Wynikające z tego tytułu ulgi oraz preferencje podatkowe będą źródłem nowych, atrakcyjnych dla miasta promocji inwestycyjnych, co oznacza zwiększenie przedsiębiorców inwestujących na terenie miasta Koła.

Burmistrz Miasta Koła
/-/ Stanisław Maciaszek”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526