Seryjny złodziej zatrzymany

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2015

kajdankiPolicjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Koło, który na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy włamywał się do budynków gospodarczych i kradł elektronarzędzia oraz przewody elektryczne. Mężczyzna skradzione przedmioty sprzedawał w punktach skupu złomu. 28-latkowi za popełnione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W minionym tygodniu kolscy policjanci odnotowali kilka przypadków kradzież z włamaniem do budynków gospodarczych na terenie powiatu kolskiego, a także jedno włamanie do punktu skupu złomu, podczas którego złodziej zawsze kradł elektronarzędzia, przewody elektryczne oraz miedziany złom. Policjanci po analizie zgromadzonych informacji od osób poszkodowanych wywnioskowali, że w większości miejsc, gdzie dochodziło do kradzieży widziany był 28-letni mieszkaniec gminy Koło, który wcześniej był już notowany za kradzieże z włamaniem.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 28-latka, który przyznał się do kilku kradzieży na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Okazało się, że mężczyzna kradł z budynków gospodarczych m. in. spawarki, klucze nasadowe, młotowiertarki, przewody elektryczne wraz z mufami, prostowniki, ale i także postanowił okraść jeden z punktów skupu złomu zabierając m. in. 50 kg miedzianego złomu. Łączną kwotę na jaką zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży wyceniono na kwotę około 8 000 złotych. Podczas wykonywania czynności policjanci ustalili również, że mieszkaniec gminy Koło na początku lipca włamał się do osobowego auta i dokonał kradzieży odtwarzacza CD wraz z  głośnikami.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, kradzieży i kradzieży z włamaniem za które grozi 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, gdzie zatrzymany mężczyzna sprzedawał skradzione fanty. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Kole nie wykluczają, że 28-latek usłyszy kolejne zarzuty związane, z kradzieżami na terenie powiatu kolskiego.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526