Oświadczenie MOSiR-u i Burmistrza w sprawie incydentu na stadionie

Autor: kurier-kolski.pl | 30.07.2015

Herb-miasta-Koło-KołoOtrzymaliśmy wyjaśnienia  p.o. Dyr. MOSiR Małgorzaty Łukasik oraz informację Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka dotyczące zajść na stadionie miejskim, gdy przeciwko trenującym piłkarzom Olimpii wezwano Policję. Co do terminu wejścia na murawę po opryskach środkiem chwastobójczym, relacje sportowców i dyrekcji MOSiR znacznie się różnią. Kto ma rację, a kto kłamie? Jedna ze stron na pewno. Burmistrz Maciaszek napisał do naszej Redakcji m.in.: „Po zapoznaniu się z jej argumentacją (p.o. dyr. MOSiR – dop. Red.) podejmę stosowne kroki, by doprowadzić do rozwiązania sporu. Niemniej jednak pragnę podkreślić, że zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca. (…) Ze swej strony pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby doprowadzić do zażegnania konfliktu, który niekorzystnie wpływa na rozwój sportu w naszym mieście”. Włodarz powołał Radę Sportu z nadzieją, że w przyszłości nie będzie dochodziło do takich sytuacji.

 

 Dziś Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek napisał do naszej Redakcji:

Burmistrz Koła Stanisław Maciaszek„Z uwagą przeczytałem artykuł, który dnia 28 lipca br. ukazał się na łamach portalu kurier-kolski.pl. W ostatnich dniach dotarł do mnie również list Pana Tomasza Mikusika dotyczący incydentu z dnia 24 lipca 2015 roku oraz narastającego konfliktu miedzy Miejskim Klubem Sportowym Olimpia Koło a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jego treść przekazałem Pani Małgorzacie Łukasik, pełniącej obowiązki dyrektora MOSiR z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Po zapoznaniu się z jej argumentacją podejmę stosowne kroki, by doprowadzić do rozwiązania sporu. Niemniej jednak pragnę podkreślić, że zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Doceniam wkład całego zespołu MKS Olimpia w rozwój kolskiego sportu oraz promocję naszego miasta. Jestem świadomy, że funkcjonowanie klubu już od 95 lat wpisuje się w sportową tradycję Koła i przyczynia się do rozwoju piłki nożnej, pełniąc również rolę wychowawczą dla wielu pokoleń dzieci i młodzieży.

Jako Burmistrz Miasta Koła chcę, aby MKS Olimpia nadal sprawował tę funkcję. Ze swej strony pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby doprowadzić do zażegnania konfliktu, który niekorzystnie wpływa na rozwój sportu w naszym mieście. Zrobię wszystko, aby tradycje sportowe były nadal pielęgnowane i rozwijane.

Wyrazem moich dążeń do objęcia tej sfery życia lokalnego szczególną uwagą jest powołanie zarządzeniem z dnia 17 czerwca br. Rady Sportu w Gminie Miejskiej Koło jako zespołu opiniodawczego oraz konsultacyjnego. Liczę, że prace tego organu wpłyną na polepszenie współpracy między władzami miasta oraz przedstawicielami reprezentującymi poszczególne organizacje sportowe. Liczę, że dzięki temu w przyszłości nie będzie dochodzić do podobnych konfliktów i nieporozumień.

Burmistrz Miasta Koła
Stanisław Maciaszek”

 

A oto oświadczenie p.o. Dyrektora MOSiR Małgorzaty Łukasik przekazane nam także dzisiaj:

Oświadczenie  MOSiR

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
do redakcji
do redakcji
8 lat temu

i kolejne pytanie, czy nie składał Pan po zmianie władz w urzędzie kolskim swojej oferty? na PŁATNĄ współpracę? Z tego co mi wiadomo to takie pismo Pan wystosował.

do redakcji
do redakcji
8 lat temu

a nie brał Pan wcześniej? a umowa ze Starostwem Kolskim? Czemu wtedy za publiczne pieniądze nie rozwinął Pan redakcji?

do aaaaaaaaaaaaa
do aaaaaaaaaaaaa
8 lat temu

To napisz prosze,gdzie możemy przeczytać o tej sytuacji w wodociągach.Bardzo jestesmy ciekawi które kolskie media juz o tym napisały.Pozdrawiam

ela
ela
8 lat temu

Pan Kozajda w przeciwieństwie do konkurencyjnego portalu e-kolo, posługuje się sprawnie językiem polskim, czego mu szczerze gratuluję.

Leon
Leon
8 lat temu

Bo Pan Kozajda i ludzie z nim pracujący to ludzie dobrego serca. Robią to bezinteresownie, żebyś ty czytelniku wiedział co się naszym Królewskim Mieście Kole dzieje. Zachęcam do współpracy wszystkich tych którym sprawy naszego miasta nie są im obce.

aaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaa
8 lat temu

Tutaj nie przeczytamy o sytuacji w wodociągach jak ktoś wyżej pisał bo nic co złe ze strony włodarza tu się nie pisze w przeciwieństwie do poprzednika co się pisało. Wazelina

do redakcji
do redakcji
8 lat temu

oj chyba Pan zazdrości innym mediom. A dlaczego to Pan nie ma swojego biura, studia, super sprzętu i zatrudnionych ludzi? Kwestia pracy, pomysłu i poszukiwań reklamodawców. A Pan? to, że Pan do tego nie doszedł to nie znaczy, że redakcje, które do tego doszły są „be”. Widać, że ma Pan kompleks kolskiego portalu.

zygi
zygi
8 lat temu

Bardzo dobrze burmistrz postawil sprawe.Moze jak sie przyjrzy dokladnie jak to wyglada podejmie madra decyzje co w tym kolskim sporcie zmienic by nie dochodzilo do takich niepotrzebnych awantur.

Pytanie do redaktora
Pytanie do redaktora
8 lat temu

A czy będzie jakiś artykuł o tym co zaszło w „wodociągach” z udziałem Burmistrza?
Podobno obronili się ludzie przed nim.
Brawo dla załogi MZWiK !!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526