Stanisław Maciaszek dotrzymał obietnicy – od dziś Burmistrz wrócił do Ratusza!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.07.2015

RatuszBurmistrz Miasta Koła spełnił złożoną na początku kadencji obietnicę i … przeniósł się do Ratusza Miejskiego na kolskim Starym Rynku, przywracając w ten sposób temu pięknemu zabytkowi  i najważniejszemu gmachowi naszego miasta należną mu rangę. Od dziś włodarz przyjmuje interesantów na parterze Ratusza, w pokoju nr 8. Razem z burmistrzem do Ratusza przeniosła się Sekretarz Miasta, która jest tuż obok, w pokoju nr 9. W starych pomieszczeniach, w budynku między kościołami, pozostało Biuro Podawcze.

 

Kolski Ratusz został wzniesiony w XVI w., pierwotnie w stylu gotyckim. Budynek był restaurowany i gruntownie przebudowany, a w dzisiejszym kształcie urzeka klasycystycznym pięknem. Od samego początku, zawsze był godną siedzibą władz a w oczach kolan sercem miasta i wizytówką jego historycznej części. Tutaj także, od wieków aż do 1939 roku, była siedziba Burmistrza Miasta Koła.

Gotycka wieża Ratusza zawaliła się w katastrofie budowlanej w roku 1987. Po wielu latach odbudowy, w roku 2000 do Ratusza powróciła siedziba Rady Miejskiej i ponownie odbywały się sesje radnych, by w jego salach w procesie uchwałodawczym zapadały najważniejsze dla miasta decyzje. Natomiast Urząd Burmistrza do Ratusza niestety nie powrócił. Aż do dziś…

SONY DSC

Dużo większe pomieszczenia i bliskość obszernego holu wpłyną zapewne na to, że interesanci zapisani na wizytę do Burmistrza będą mogli oczekiwać w bardziej komfortowych warunkach i nie będą musieli tłoczyć się tak jak w budynku przy ul. Mickiewicza.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
gość
gość
8 lat temu

Do mieszkanki – Wszędzie piszesz to samo :):):), nie potrafisz zdania ułożyć żeby było zrozumiałe. Nie ośmieszaj się już więcej. Pewnie nawet nie pracujesz a krzyczysz, że z Twoich podatków, ha,ha. Bohaterka anonimowa !!! Wstyd !!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Nie wydaje wam sie że to wszystko takie dzialania pod publiczke dla poklasku?? ?

Kolanin
Kolanin
8 lat temu

A ja popieram i uważam,że to bardzo trafna słuszna decyzja bo tradycja historyczna jest ważna.Nie zapominajmy o swojej historii i korzeniach.Ratusz to symbol władzy samorządowej miasta.Glosami kilku malkontentów prosze sie nie przejmowac panie burmistrzu.Pieski zawsze ujadały i bedą ujadać bez względu na wszystko i takim nie dogodzi się nawet najmądrzejszymi decyzjami.

gość
gość
8 lat temu

pisz ze zrozumieniem, albo nie pisz wcale

mieszkanka
8 lat temu

jak tu sie nie cieszyc z osiagniec pana burmistrz przeniosl sie do ratusza pikniki ciagle organizuje zabawy taneczne tez zyc nie umierac w naszym kolei jeszcze kwiatki piekne z naszych pieniazkow podatnika.coz wiecej wymagac widocznie tylko to potrafi zrobic ,pozdrawiam .a zabawy na kaliskim to powinny byc co sobote,poki pieniazkow starczy na hulanki.

ddd
ddd
8 lat temu

Brawo.. wielki sukces naszego Wodza.
Wydał wolumen pieniążków, aby poczuć się godnie w Ratuszu.
Wielki, wielki sukces cieszmy się razem z nim.. dzięki temu nasze miasto wreszcie zakwitnie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526