Ibuk już dostępny dla kolskich czytelników

Autor: kurier-kolski.pl | 19.07.2015

logo_bibliotekaPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole informuje, że 1 lipca 2015 r. zostały uruchomione dla czytelników dostępy do listy tytułów w ibuku (1391 publikacji wykupionych i darmowe). Wejście do dostępnych książek na stronie http://libra.ibuk.pl. Umowa potrwa do 30 czerwca 2016 r.

 

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin oraz literatury pięknej. E-czytelnia zapewnia bezpłatny, całodobowy dostęp do ponad 1000 książek z różnych dziedzin wiedzy. IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również na zaawansowaną pracę z e-książką, m.in. robienie notatek w książce, dodawanie zakładek czy wyszukiwanie w tekstach słów i fraz.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Poniżej instrukcja dla użytkowników serwisu:

– Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl.

-Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

-Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526