Będzie więcej na inwestycje lokalne!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.07.2015

Urząd-Miejski-w-KoleJak podano na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kole, przeszło 417 tys. zł. zasiliło w tym roku budżet miasta Koła za sprawą skutecznie wyegzekwowanych zaległości  z ubiegłych lat w podatkach i opłatach lokalnych. Pieniądze te wyegzekwowało od zalegających z płatnościami dwóch pracowników Wydziału Finansowego, którzy zajęli się wyłącznie egzekucją zaległości.

 

Wpływy z podatków i opłat lokalnych stanowią ważny składnik miejskiego budżetu, dlatego coroczne działania związane z ich egzekwowaniem stanowią istotną część  pracy Urzędu. Pracownicy Wydziału Finansowego wysyłają do mieszkańców uchylających się od regulowania należności upomnienia lub wezwania do zapłaty, a ostatnim krokiem jest przejęcie egzekucji przez Urząd Skarbowy lub sąd.

W tym roku udało się odzyskać wyjątkowo wysoką kwotę z tytułu zaległych podatków oraz opłat lokalnych, przekraczającą 417 tys. zł. Od 1 czerwca br. w Wydziale Finansowym dwoje pracowników zajęło się wyłącznie egzekucją, a za sprawą skutecznych działań powiększyły się wpływy z dochodów, czyli w budżecie pojawiło się więcej niezaplanowanych środków finansowych. Jeśli zostanie zrealizowany plan dochodów na 2015 rok, środki te zostaną wydatkowane, z dużą troską o publiczne dobro, w przyszłym roku budżetowym.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526