Weź udział w kolskim projekcie „Uchronimy od zapomnienia”

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2015

20150306_184805Miło nam poinformować o ciekawej inicjatywie społecznej Pani Sabiny Żądło z Koła i zachęcamy do udziału w projekcie „UCHRONIMY OD ZAPOMNIENIA”. W ramach konkursu SENIORZY W AKCJI realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, zgłoszono 384 pomysły, z których wybrano 35 do realizacji, w tym „UCHRONIMY OD ZAPOMNIENIA”, zgłoszony przez mieszkankę Koła, ze wsparciem Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą. Pani Sabina zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców KOŁA i POWIATU KOLSKIEGO do udziału w tworzeniu i realizacji w/w projektu.

 

Blisko 2 miesiące temu w Urzędzie Miejskim w Kole dzięki uprzejmości włodarza odbyło się pierwsze spotkanie robocze grupy inicjatywnej z P. Sabiną Żądło, która chciała „zarazić” swoją wizją projektu historycznego pasjonatów, społeczników i innych ludzi pragnących zrobić coś pożytecznego i włączyć się we wspólne działania dla dobra naszej społeczności lokalnej. W spotkaniu wzięli udział także kolscy radni: Teresa Brzoska oraz Mariusz Budny. Później już było „z górki”.

– Zgłosiłam pomysł na projekt UCHRONIMY OD ZAPOMNIENIA – mówi inicjatorka akcji społecznej Sabina Żądło – W liście intencyjnym przewidziałam następujące działania w ramach projektu. Chcę uchronić od zapomnienia ludzi mających wpływ na rozwój Koła i Ziemi Kolskiej oraz efektów ich działania. W tym celu planuję zorganizować:

1.Warsztaty w kilku grupach. Każda grupa będzie miała wyznaczonego lidera. W ramach tych grup przewiduję między innymi wpływ:
1.1.mieszkańców krajów niemieckojęzycznych i religii protestanckich,
1.2. mieszkańców pochodzenia żydowskiego,
1.3. ludności rosyjskiej, białoruskiej, ukraińskiej i religii prawosławnej.
1.4. oraz wszystkich innych ważnych ludzi dla rozwoju Koła i Ziemi Kolskiej.

Zadaniem liderów będzie wykorzystanie dostępnych publikacji na temat oraz spisanie przekazów ustnych istniejących w naszej społeczności.

2. W wyniku warsztatów powstanie publikacja w formie papierowej oraz strona internetowa.

3.Planuję :
3.1 w istotnych miejscach działalności tych ludzi zamieścić tablice informacyjne,
3.2. uporządkować groby tych ludzi, jeśli są zaniedbane.
4. Zorganizować cykl spacerów wycieczek po Kole i ziemi kolskiej dla mieszkańców Koła i Ziemi Kolskiej.

Działanie te dają możliwość aktywacji społecznej różnych grup wiekowych. Postaram się, aby liderami grób byli seniorzy, wszędzie gdzie to będzie możliwe. Inne działania skierowane zostaną do wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza młodzieży uczącej się Kole i okolicznych szkołach średnich.

Projekt da możliwość nawiązania trwałej współpracy mieszkańców. Publikacje i strona internetowa pozwolą w przyszłości kontynuować różne działania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do opracowania i realizacji projektu.

NIE MA OGRANICZEŃ WIEKOWYCH, PROJEKT JEST SKIEROWANY DO KAŻDEGO MIESZKAŃCA KOŁA I ZIEMI KOLSKIEJ!

seniorzywakcji

Proszę o kontakt: tel. 604216744; e-mail: sabinazadlo@tlen.pl lub tel. 604455572; e-mail:grzegorzmokrzycki20@wp.pl

Jednocześnie informuję, że 12.06.2015 r. o godz. 12.00 w Ratuszu Miejskim w Kole w pokoju 204 planowane jest spotkanie robocze wszystkich chętnych do udziału w tworzeniu i realizacji projektu. Zapraszamy!

Oto link link http://www.seniorzywakcji.pl/?a=580 gdzie jest informacja o wynikach konkursu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526