To powinno być robione wieczorem lub w nocy! Kiedyś dojdzie do tragedii!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.06.2015

20150616_08548Ostatnich kilka dni w Kole stało pod znakiem malowania pasów na przejściach dla pieszych na drogach wojewódzkich. Cieszy nas, że jest to robione, a także, że przejścia są oznakowywane w dobrej, specjalnej niż zwykła, trwalszej technologii (maluje się je raz na kilka lat!). Jednak jest pewien mankament, który psuje całe dobre wrażenie tej operacji drogowej – malowanie pasów robione jest w trakcie dnia, w godzinach szczytu, co powoduje duże utrudnienia na kolskich drogach, a – co gorsze – stwarza duże niebezpieczeństwo zaistnienia kolizji. Czy naprawdę musi wydarzyć się coś złego, by zmieniono godziny wykonywania  takich robót drogowych?

 

W innych krajach UE tego typu prace wykonuje się późnym wieczorem lub nawet w nocy, kiedy ruch jest najmniejszy lub  minimalny. Czemu u nas tak nie można???

20150616_08521

Nie dość tego, jak widać na zdjęciu tytułowym u góry, samochód ze specjalnym oznaczeniem ostrzegawczym stał w czasie malowania pasów z tyłu, w zatoczce dla autobusów, a nie z przodu, na zajętym pracami pasie drogowym, gdzie powinien ostrzegać zbliżających się kierowców o niebezpieczeństwie. Tak się nie robi! Gdzie był w tym czasie administrator drogi? I gdzie była Policja, żeby zwrócić uwagę na niewłaściwie prowadzone prace?

Tekst i foto: Mariusz KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolaczm@interia.pl
kolaczm@interia.pl
8 lat temu

Jak się ktoś nie zna na technologii oznakowania i przepisami związane z tymi pracami to niech nie pisze takich pierdół panie kozajda

Radek
Radek
8 lat temu

U nas to malowano pasy w nocy ul. Dąbska i następnego dnia bardzo rano , i to bardzo dobrze,myślę że to dobra pora bo w Kole po 19 – srej to ruch maleje. Jechałem do Poznania 03.06. długi weekend początek , a panowie w Swarzędzu malowali pasy o 16 .25 korek totalny kierowcy źli bo godziny stracone w korku , a do domu każdy chce dojechać. Niech malują nocą, nawet zamiatarka nocą jeździ tylko niech szczotki zrasza wodą bo straszny kurz robi.

Salomon
Salomon
8 lat temu

Wreszcie się o tym pisze, podobne opinie słyszy się od użytkowników dróg, że roboty te powinny być wykonywane w czasie, kiedy ruch jest najmniejszy, a najlepiej powinno się to robić późnym wieczorem, czy nawet w godzinach nocnych. Słusznie Pan redaktor zauważył, że w godzinach szczytu, może dojść do niebezpiecznych zdarzeń.
Właśnie jechałem po czternastej ulicą Blizna, można to określić jednym słowem ” Masakra „

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526