Rosjanin nie płacił za przejazd autostradą

Autor: kurier-kolski.pl | 17.06.2015

bramkaKolscy policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę, obywatela Federacji Rosyjskiej, który jadąc autostradą A-2 trzykrotnie nie uiścił opłaty za przejazd w punktach poboru opłat. Młody Rosjanin za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych oraz zapłacił należne opłaty, których próbował uniknąć.

 

16.czerwca policjanci kolskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o pojeździe Mitsubishi Galant, którego kierowca jadąc autostradą A-2 od granicy niemieckiej w kierunku Konina, nie uiszczał opłat za przejazd. Policjanci podczas kontroli parkingów przy autostradzie w miejscowości Łęka zauważyli auto, które odpowiadało opisowi podanemu w zgłoszeniu.

mitsubishi

Funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 22.letni obywatel Federacji Rosyjskiej. Młody Rosjanin jadący z Paryża do Moskwy, tłumaczył się, że nie wiedział o obowiązku uiszczania opłat za przejazd autostradą, wykorzystując do przejazdu nie zamknięte jeszcze do końca szlabany w punktach poboru opłat po przejeździe ciężarowych pojazdów.

22.latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych, a następnie uregulował należności w punkcie poboru opłat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526