Kolscy radni jednogłośnie udzielili absolutorium Burmistrzowi Maciaszkowi!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.06.2015

23116_geotermiaJednogłośnie Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. Sesja absolutoryjna jest jedną z najważniejszych w rocznym planie pracy Rady Miejskiej, a pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej gwarantem poprawnego realizowania budżetu miasta.

 

Najpierw radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2014 r. oraz informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego. Głosowanie w sprawie absolutorium dla burmistrza poprzedziło m.in. przedstawienie uchwały Komisji Rewizyjnej w sprawie wyrażenia opinii o wykonaniu budżetu i wniosku o udzielenie absolutorium, odczytanie pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz także pozytywnych opinii stałych komisji Rady Miejskiej.

Burmistrz otrzymał absolutorium jednogłośnie, a stwierdzenie podjęcia uchwały w tej sprawie zwieńczyły oklaski.
– Większość z nas nie miała wpływu na planowanie czy wykonanie budżetu, tylko możemy uznać, że nadzór finansowy był dobry, a opinie są pozytywne – powiedziała radna Ewa Lewicka.

– W sprawie wykonania budżetu jest jedna inwestycja, która w ubiegłym roku nie została wykonana pomimo założeń i mamy nadzieję, że w tym roku inwestycja budowy przedszkola dobiegnie końca i szczęśliwie z dniem 1 września nowe przedszkole zostanie oddane do użytku dla dobra naszych najmłodszych mieszkańców – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański.

Burmistrz miasta Koła przyznał, że miał nieduży wpływ na ubiegłoroczny budżet. Podziękował za pozytywne opinie radzie, oraz za pracę pani skarbnik.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526