Mieszkańcy Zawadzkiego odetchną z ulgą

Autor: kurier-kolski.pl | 16.06.2015

ul. Zawadzkiego w KoleMiejski Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Kole kończy na ulicy Zawadzkiego kolejny etap modernizacji sieci ciepłowniczej w naszym mieście. W tym rejonie spadało ciśnienie wody ogrzewającej mieszkania, a więc efektywność ogrzewania była przez to mniejsza, a stare, skorodowane żelazne rury sprzed kilkudziesięciu lat były już nieszczelne i mogły w każdej chwili ulec poważnej awarii. Strach pomyśleć co by było, gdyby popękały one w czasie ciężkiej zimy i mrozów!

 

Jak powiedział w rozmowie ze mną Prezes MZEC sp. z o.o. Mariusz Skurzyński, modernizacja 300-metrowego odcinka od ul. Sportowej do Ceramicznej polegała na odkopaniu starych żelaznych rur schowanych w betonowym kanale i wymianie ich na nowoczesne, preizolowane, szczelne rury nie wymagające budowania specjalnego kanału.

20150603_155214

Tradycyjne rury, mające już kilkadziesiąt lat, były w fatalnym stanie technicznym. Przy czym ich średnicę przy okazji wymiany zwiększono dwukrotnie oraz zlikwidowano pompy wspomagające ciśnienie wody.

Woda z lepszym ciśnieniem gorącej wody trafi do mieszkań wszystkich bloków na ul. Zawadzkiego.  Choć jak powiedział szef MZEC-u, zadanie było trudne, bo w wyniku suszy wykopy z rurami bardzo obsypywały się, modernizacja skończy się już w tym tygodniu, zostanie ponownie ułożony chodnik wzdłuż budynków oraz odtworzona zniszczona zieleń.

20150603_155226

Tekst i foto: Mariusz KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

pamiętam jak je tam wkopywali wtedy fajnie było na wykopach to była zabawa

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Wszyscy wiedza że mieszka na Zawadzkiego.

dddd
dddd
8 lat temu

Czy Pan Burmistrz nie mieszka na ulicy Zawadzkiego”?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526